Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakondlane Martin Kukk lahkub riigikogust ja poliitikast

06.07.2016
1JL03MAR1511

Reformierakonna endine peasekretär ja erakonna parlamendifraktsiooni aseesimees Martin Kukk (fotol) lahkub riigikogust ja alustab sügisel erasektoris kommunikatsiooniga tegeleva ettevõtte käivitamist, kirjutab Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uudisteportaal.

“Vedasin mitu perioodi peasekretärina erakonna tiimi, mis on minu hinnangul vaieldamatult Eesti parim – oleme parlamendivalimised võitnud viimasel kolmel korral – ning ühel hetkel tundsin, et tahaksin proovida ka mõnes teises valdkonnas end realiseerida,” ütles Kukk.

Kukk ütles, et jääb küll Reformierakonna liikmeks, kuid lahkub aktiivsest poliitikast ning ei osale edaspidi poliitilistes otsustusprotsessides.

“Olen otsustanud lahkuda riigikogust ja aktiivsest poliitikast, sest soovin ennast proovile panna erasektoris. Esitan avalduse mandaadist loobumiseks riigikogu juhatusele sel nädalal. Põhjus on lihtsustatult see, et näen endal uusi ja huvitavaid väljakutseid eraettevõtluses ja seetõttu ei pea võimalikuks muu töö kõrvalt parlamendi liikme rolli täita – mitut asja korraga hästi teha on keeruline,” sõnas Kukk.

“Viimased kaheksa aastat poliitilises tegevuses on pakkunud mulle hindamatu kogemuse ning Eesti parima meeskonnaga on meil õnnestunud nii mõndagi. Olen tänulik, et olen saanud anda oma panuse – erakonna liikmena, peasekretärina, parlamendisaadikuna – Eestis enim valitsusvastutust kandnud erakonna arendamisel. Vaieldamatult on tänane Eesti Reformierakonna nägu ning tunnen selle üle siirast heameelt,” lisas ta.

Kukk on Reformierakonna auesimehe ja võimaliku presidendikandidaadi Siim Kallase kampaania juht ja ta lubas Kallase tegemistele ka tulevikus kaasa aidata.

Riigikogust lahkuva reformierakondlase Martin Kuke asemel läheb parlamenti praegune Viljandi linnavolikogu esimees Peep Aru. Enda sõnul sel esmaspäeval riigikokku asumise vajadusest teada saanud Aru kinnitas kolmapäeval BNS-ile, et läheb riigikokku.

Riigikogu Keskfraktsiooni liige Siret Kotka leiab, et Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Martin Kuke parlamendist lahkumise tingisid presidendivalimistest põhjustatud Reformierakonna sisevastuolud.

Kuke otsus lahkuda parlamendist ja poliitikast on esimene signaal presidendikampaania inetust poolest Reformierakonnas, ütles Kotka erakonna pressiesindaja vahendusel..

“On ju teada kuivõrd suur võitlus käib [Siim] Kallase ja [Marina] Kaljuranna toetajate vahel Reformierakonna sees ning samuti on teada Martin Kuke tugev poolehoid Kallasele,” ütles Kotka. “Rõivase tiib proovib aga Kallast oma venitamistaktikaga nurka mängida ning võime järeldada, et Martin Kuke lahkumine on esimene selge protesti väljendus erakonnas toimuva vastu.”

BNS

FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES