Reformierakondlane Urmas Kruuse peab eestlasi ukrainlastest kaks korda kehvemateks töötajateks

Eesti,
©Riigikogu
Urmas Kruuse

Reformierakonna saadik ja endine maaeluminister Urmas Kruuse ütles Riigikogu saalis ausalt välja, mida ta arvab Eesti töötajatest.

Nõudes teisipäeval Riigikogus peaminister Jüri Rataselt konkreetset kuupäeva, millal riik lubab Ukraina maasikakorjajatel Eestisse tulla, ütles Kruuse muu hulgas järgmist:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ukraina töölisi on valitsus käsitlenud lihttöölistena, tegelikult on nad oskustöölised ja nende oskus seisneb selles, et nad korjavad keskmiselt kaks korda rohkem tunnis marju kui teised võrreldavad töötajad. See tegelikult tähendab seda, et eestlasi sinna oleks vaja kohaliku turu pealt vähemalt kaks korda rohkem.“

Kui me nüüd Kruuse sõnadest õigesti aru saime, siis ütleb ta sisuliselt välja, et eestlased on kaks korda kehvemad töötegijad kui ukrainlased. Samuti saime teada, et maasikakorjamine on oskustöö.

Vot selline maaeluminister (2015-2016) on Eestil kunagi olnud!

UU

19 commentsOn Reformierakondlane Urmas Kruuse peab eestlasi ukrainlastest kaks korda kehvemateks töötajateks

 • Avatar

  Kaks ühes. Kruuse ja Ligi asemele üks ukrainlane.

 • Avatar

  Eks ta vaata enda järgi ja ka kogu riigikogu ju kuulub mittemidagi tegijate hulka ,Ja neid mittemitagitegijaid juhib suure edumaaga kaka koos oma bandega.

 • Avatar

  Kommunistide eesmärk on hävitada rahvused nende mehhaanilise segamise abil identiteedituks ja maailmaeliidi poolt kergesti juhitavaks massiks. Kuna sellist maailmavaadet, mida väljendab sõna “reform” pole, siis oleks aus, et ütleme Reformierakond, mõtleme kompartei. Küsimus pole ju maasikates, küsimus on eesti rahva vähemusse jätmises tema põlisel asualal.

 • Avatar

  Igaüks hindab teisi ikka iseenda järgi, mõni lihtsalt ütleb selle kõva häälega välja. Aga mis need hädapätakatest maasikamogulid siis teevad, kui need oskustöölised siin kroonviirusesse maha surevad? Siis ei tule neile põldudele enam ka mitte ükski täiemõistuslik eestimaalane. Ühes maasikateemalises Delfi Erisaates väitis Maalehe esindaja ,et aastas toodetakse meil 6-7 tonni maasikaid, millest pool veel tuuakse sisse ja Ärilehe esindaja teatas, et kui kogu see saak jääb põllule, siis nõuavad maasikakasvatajad riigilt 4 miljonit kahjutasu, st. 571,43euri kg kohta, kui ainult oma3,5 tonniga arvestada, siis 1142,86 euri/kg. Mis arvate?

 • Avatar

  Kruuse ja Ligi välja vahetada ühe ukrainlase vastu!

 • Avatar

  Nooh…eks ta endast räägib. Kuressaare kesklinna remondi tegid ukrainlastest alltöövõtjad. Kiriku nurka teekive lappinud ukraina nooruk võttis 3 korda oma kivid ülesse enne kui rahul oldi. Istus aga kiriku aial ja suitsetas. Vaatas miniseelikus naisi ja siis aga võttis oma peesse keeratud kõnniteed taas ülesse. Põllumeestest ukrainalstest ma ei räägi üldse. Neile on paras tööriist kõbla. Tehnikat ei kannata neile üldse kätte anda. Jupid taga kohe. Kui üldse viitsivad kohale ilmuda. Kainelt. Nimekiri on lõputu.

 • Avatar

  Miks seda Kruuset Eesti rahva laimamise eest kohtu alla ei anta???
  Hiinlased tuleks ja teeks veel kiiremini ja 3 korda odavamalt, kui ukrainlased , set kõik sõltub nende kodumaa olukorrast.
  Varem 20 aastat tagasi käisid eestlased Soomes maasikaid korjamas ja samuti plid hinnatud hooaja töölised – meie palgad ja eluolu oli niivõrd madal tänu reformikate valitsusele.

 • Avatar

  Urmas Kruuse on täielik “värdjas ja idioot” – kes ta selline on, et oma rahvast maha teeb!??? Ta debiloid ei saa aru, et kõik sõltub hinnast. Hiinlased teeks veel vähemalt 2 korda kiiremini ja odavamalt. Las need orjapidajad tellivad tööjõu otse Hiinast!!! – milleks leppida ukrainlastega…!?
  Ja Urmas Kruuse läheb vao otsa malli näitama, kui töökas ta on!!! – sorry , aga ikkagi debiloid….

 • Avatar

  aga see on tõsi et ukrainlased on kaks korda kiiremad. Eestlased on jälle arvutis kolm korda osavamad

 • Avatar

  Aga olge nüüd mehe vastu leebemad ja mõelgem ka. Näiteks Urmas Kruuse enda koha pealt peab tema ütlus 100 protsenti paika. Isegi natuke liiga leebe. Kui nüüd täpne olla, siis üks ukrainlane on väärt viite Urmas Kruuset.

 • Avatar

  Urmas Kruuse on ukrainlastest kaks korda kehvem töötaja (kui ta on eestlane) sest selline arvamus põhineb ikka isiklikul kogemusel. Mida teeb ukrainlasest kaks korda kehvem töötaja riigikogus?

 • Avatar

  Pangu tööriided selga ja hakkaku tööd tegema siis mis ta möliseb siin

 • Avatar

  Järelikult, kui hr. Kruuse on eestlane on temagi ukrainlasest viletsam , no näiteks oma erialal…

 • Avatar

  Üks Ukraina maasikakorjaja – kaks U.Kruuset, üks Ukraina lüpsja – kolm U.Kruuset, Üks Ukraina traktorist – neli U.Kruuset jne….

 • Avatar

  Eestlane Madis peab reformierakonda 2x kehvemaks valitsejaks kui keskerakonda ja 4x kehvemaks kui konservatiive.

 • Avatar

  Eestlased olid ja on siiani Soomes hinnatud töötajad (on alati erandeid). Aga uuema generatsiooni eestlaseid on laisaks muutnud just reformierakonna liberaalne ideoloogia, kus noortel keelatakse igasugune liikumine ja töö tegemine, kuna kõik liiga ohtlik, ainult mitte coca-cola ja energiajoogid.Eestlasest on saanud tüüpiline mugav lödipüksist lääneinimene.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kuidas niisugune mees on nii kõrgele saanud ronida või on see Taru vaimu eripära ?

 • Avatar

  See endine minister võiks koos teiste eestlastest mittelugupidajatega minna Ukrainasse elama. Kõik probleemid saaks nende jaoks kohe lahendatud.

  • Avatar

   Võimalik ka, et ukrainlased on usinamad hääletajad selle ullikese poolt- hääletavad lausa kahe käega.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused