Reformierakondlasest eksministri Urmas Kruuse intriigid said läbi – Ago Pärtel on VTA-s tagasi

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Veterinaar- ja toiduamet (VTA) sai Ago Pärteli näol ühe spetsialisti tagasi.

Kunagine maaeluminister, reformierakondlane Urmas Kruuse oli kõva oma järglase Mart Järviku lahtikangutaja. Ta süüdistas EKRE ministrit sekkumises allasutuste töösse, eirates külma kõhuga seda fakti, et ta ise vallandas üsnagi ametiaja alguses ebaselgetel asjaoludel VTA peadirektori Ago Pärteli.

Kruuse põhjendas oma otsust sellega, nagu oleks Pärtel andnud oma alluvale korralduse valetada avalikkusele mobiilse katkusigade põleti kasutamise kohta. Seda otsust peeti poliitiliselt laetud kiusuks ja suurem osa veterinaarsüsteemi töötajatest astus Pärteli kaitseks välja, kahjuks tulutult. Ilmselt oli vaja patuoinast kalli, kuid tulutu põleti läbikukkumise katteks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on Ago Pärtel VTA-s tagasi, seekord Indrek Halliste lahkumise järel tema kohusetäitjaks saanud Katrin Reili nõunikuna. „Uuel nõunikul on väga suur kogemus veterinaaria ja toidu valdkonnas, mis sai otsustavaks ka kandidaadi valikul. Meil on hea meel, et Ago on taas tagasi toetamas ametit eesmärkide elluviimisel,“ ütles Reili Maalehele.

Praegu hakkab opositsiooni poolt Mart Järviku vastu algatatud ristisõja vaibudes selguma, et EKRE ministri mahavõtmiseks pandi tööle tohutu infooperatsioon ajakirjanduse ja EKRE-vastase poliitmaastiku osavõtul. Paraku ei osanud keegi algatajatest ette näha, kui palju paljastab see Urmas Kruuse, ebalojaalsete kantslerite ja massimeedia korraldatud nõiajaht tegelikult maaeluministeeriumi haldusala bürokraatlikke kitsaskohti.

Nüüd tuleb Kruusel alla neelata kibe pill – tema vallandatud juht on VTA-sse naasnud, eksministri enda intriigid aga paistavad üha selgematena.

“Nüüd, kus Ago Pärtel on veterinaarametis tagasi, ei kahtle keegi, et meie veterinaaria- ja toiduvaldkonna arendamine sellest vaid võidab,” lõpetab Maaleht.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused