Reformierakondlik korruptsioon Haapsalus: sõpruskonna liige nõudis linnalt 80 000eurost kingitust

Urmas SuklesUrmas Sukles

Kinnisvaraärimees ja Haapsalu volikogu parteitu liige Siim Saareväli, kes ostis avalikult oksjonilt linnalt maatüki, soovis, et reformierakondlasest linnaametnik Madis Raudsepp lisaks ostu-müügilepingusse kohustuse, et linnavalitsus ehitaks tema krundini välja tänavakatte ja -valgustuse. Krunt maksis 21 000 eurot. Saareväli soovis aga linnavalitsuselt vastu umbes 100 000 eurost kohustust, mis oleks tema krundi väärtust kasvatanud. 

Ehituskohustus lisatigi lepingusse ja reformierakondlasest Haapsalu linnapea Urmas Sukles andis lepingule allkirja. Lääne Elu valduses on kirjavahetus, kust nähtub, et reformierakondlane Raudsepp andis viis päeva enne allkirjastamist “orav” Suklesele teada, et selline punkt tuleb lepingusse lisada.

Tänavakatte ja -valgustuse ehituskohustust polnud oksjoni tingimustes, mistõttu linnapea pakkus temaga samas valimisliidus kandideerivale linnavolinikule ja ärimehele Siim Saareväljale soodustust, millega teised krunditahtjad ei saanud arvestada.

Pärast lepingu allkirjastamist nõudis aselinnapea Peeter Vikman selle kohustuse eemaldamist lepingust. Seda ka Sukles ja Saareväli tegid. Saareväli ütles, et pole nõudnud ehituskohustuse lisamist lepingusse. Sukles ütles Lääne Elule, et tegemist oli arusaamatusega, mis uue lepinguga klaariks tehti.

Kommentaarid