Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO | Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside võimuliit seadustas homoabielu ja andis omasooiharatele lapsendamise õiguse

-
20.06.2023
Laadime sisu...

Riigikogu võttis vastu teise lugemise eel valitsuse usaldusküsimusega seotud seaduse, mis näeb ette võimaldada alates 2024. aasta 1. jaanuarist abielu sõlmida kahel täisealisel isikul sõltumata nende soost. Samuti võetakse seadusega vastu kooseluseaduse rakendusaktid.

Valitsuse algatatud perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse (207 SE) vastuvõtmise poolt hääletas 55 ja vastu 34 Riigikogu liiget.

Võimuliidu saadikud võtsid otsust vastu aplausiga.

Riigikogu opositsioonisaadikud skandeerisid: “Häbi, häbi!”

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond lubas oma hiljutisel kongressil vastu võetud avalduses, et pöörab praeguse võimuliidu ebademokraatlikud ja mittelegitiimsed otsused esimesel võimalusel tagasi.

Pärast seaduse vastuvõtmist avaldasid mitmed tuntud konservatiivid seaduse vastuvõtmise üle nördimust.

Varro Vooglaid: “Ära tegid, said abielu vägistatud ja juubeldasid seda tehes suure õhinaga. Kurb, aga mis parata. Ju siis peab see riik päris põhjas ära käima.”

Silver Kuusik: “Õudne… ja terve riik sai paha haisu täis! E-valijad on oma õnnetunde saavutanud. Nüüd jäävad veel pisiasjad nagu majandus, rahvastiku taastootmine, Eesti keele kaitse, kultuuri kaitsmine ja veel mõned teemad…”

Evelin Poolamets: “Milline suur “õnn” laskus valetajate koalitsiooni õuele – homoabielu seadustati.”