Reformierakonna jonnipunnid, kes ei talu kriitikat

Eesti,
Kersti Kaljulaid

Eesti poliitelus on maad võtmas jonnipunnikultuur, kui enne ignoreeriti mõnda kõnelejat lihtsalt sellega, et tegeleti demonstratiivselt millegi muuga, näiteks sosistati naabriga või tehti niisama nägusid, siis nüüd lahkutakse iga väiksemagi teisitimõtte väljenduseks saalist.

Nõnda oli see minister Marti Kuusiku ametisse astumise ajal presidendi näitel, nõnda oli see ka nüüd Riigikogu uue hooaja sügisesel avaistungil, kui spiiker Henn Põlluaasa kõne ajal lahkusid saalist osa Reformierakonna liikmeid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See oli hetkel, mil Põlluaas avaldas kriitikat selle üle, et valitsusele ei antud traditsioonilist kriitika-, veel vähem vihavaba päeva ning president Kaljulaid, kes oli sellele üles kutsunud, avaldas ise välismeedias peagi oma viha ühe parlamendierakonna ehk EKRE vastu.

„Ei olnud sadat kriitika- ega ammugi vihavaba päeva, kevadet ega suve. Seda tava rikkusid nii opositsioon, ajakirjandus kui ka president,” märkis Põlluaas oma kõnes. „President kuulutas küll 24. aprillil välja sada vihavaba päeva, kuid teatas varsti välismeediale, et vihkab ühte rahvalt mandaadi saanud parlamendierakonda.”

Pärast neid sõnu lahkusid saalist reformierakondlased Liina Kersna, Marko Mihkelson, Taavi Rõivas, Yoko Alender, Heidi Purga ja Heiki Kranich.

Kranich märkis, et väljamarss sündis spontaanselt, seda ei olnud varem fraktsioonis kokku lepitud, teda häiris, et Põlluaas solvas presidenti.

Riigipea ise kuulas seda kõnet kivistunud ja surmtõsise näoga.

Põlluaas ütles, et tal on kurb meel, et osa saadikuid selliselt käitusid, sest ilmselt puudub neil kriitika taluvuse võime ja nad ei kuulanud lõpuni, kus Riigikogu esimees kutsus kõiki – nii opositsiooni kui ka koalitsiooniparteisid suuremale tasakaalustatusele ja koostööle.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused