Reformierakonna juhitav korruptsioonivalitsus loobus lepingust Freeh`ga ehk hakkas ajaloolist rahapesu kinni mätsima

Rubriik Eesti On
- Updated
©Internet
Reformierakond alustas rahapesu kinnimätsimist. Pilt on illustratiivne.

Reformierakond otsustas rahapesu uurimise alase koostöö sõltumatult agentuurilt üle võtta ja ise paljastusi kontrollima hakata, et sealt üllatusi ei tuleks.

Valitsus otsustas neljapäeval, et rahapesu uurimistes lähevad juhtohjad prokuratuurile ja justiitsministeeriumile, kolme miljoni eurose mahuga õigusnõustaja leping Freeh Sporkin & Sullivan LLP-ga aga lõpetatakse, teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusministeeriumi juhib Reformierakonna Autorollo-minister ja justiitsministeeriumi sama erakonna poliitik Maris Lauri – seega võtab oravapartei kontrolli rahapesupaljastuste üle enda kätte.

Reformierakond oli võimul rahapesuaastatel 2007-2015, temal lasub kahtlus selle ülemaailmses mastaabis rahapesu paremal juhul mahamagamises, halvemal juhul selles osalemises – ja nüüd on kontroll paljastuste üle taas nende kätte minemas.

Kolme miljoni eurose mahuga õigusnõustaja leping Freeh Sporkin & Sullivan LLP´ga sõlmiti endise rahandusministri Martin Helme algatusel ja selle eeliseks oli partneri sõltumatus. Ilmselt kartis Reformierakond, et USA algatatud uurimises ujub välja miskit kompromiteerivat Ansip-Ligi tandemi tegevuse kohta, ja koostöö Freeh`ga lõpetati – üleminek Eesti justiitsministeeriumi ja prokuratuuri kätte tähendab, et sõltumatut uurimist ei tule ja valitsus kontrollib rahapesu kohta saabuvat infot.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul kinnitasid Eesti uurimis- ja järelevalveasutused, et neil on oma USA partneritega head ning tihedad otsekontaktid ja aktiivne koostöö rahapesu-uurimiste raames toimub ladusalt. Rahapesu-uurimisi puudutav infovahetus on siiani toimunud ja toimub ka edaspidi kahe riigi asutuste vahel otsesuhtlusena, kirjutab BNS.

Rahapesu osas oli Eestil ka selle toimumise aastatel koostöö teiste riikidega, hoiatav info saabus isegi Venemaalt, aga kuritegu siiski toimus – mis alust on arvata, et reformierakondlik koostöö nüüd sujub?

Sõlmitud ja neljapäeval valitsuskabineti otsusel lõpetatud õigusabi lepingu maksimaalne kogumaht oli 3 miljonit eurot. Tänaseks päevaks on riik advokaadibüroole tasunud 581,5 tuhat eurot. Nii et see summa maksumaksja raha kirjutatakse korstnasse, ilma et koostööpartneril oleks võimalustki kasulik olla.

Reformierakond võttis rahapesu kinnimätsimise enda kätesse – teisiti seda nimetada ei saa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused