Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna kätt väristav kaitsepoliitika takerdub taas, seekord peaministri puhkuse taha

28.07.2022
Seda seltskonda ei saa usaldada
© UU

Alati kui Reformierakond võimul on, langeb Eesti kaitsevõimekus ning teisiti ei ole see ka peaminister Kaja Kallase ja kaitseminister Hanno Pevkuri ajal, mil valitsusjuhi puhkus takistab otsuseid tegemast.

Sisuliselt on riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) ära teinud kõik ettevalmistused keskmaa õhutõrje soetamiseks koos Lätiga ja hanke saaks välja kuulutada kasvõi homme, kuid kaitseministeeriumi esmane plaan esitada valitsusele konkreetne soovitus selleks nädalaks lükkub edasi ja ka rahaotsus võib sündida alles riigi eelarvestrateegia arutelude ajal, kirjutab Postimees.

Reformierakond tegi kõva reklaami selle kohta, kuidas nemad kaitsekulutusi tõstavad (suur osa neist on pikaajalised ehk hakkavad Eesti kaitsevõimet tõstma alles tulevikus), aga kui asjad reaalse tegevuseni jõuavad, takerdub kõik taas.

“Uue võimuliidu koalitsioonileping priiskab mitmesuguste toetustega ja riigi püsikulud kasvavad sadades miljonites. Lauset, et keskmaa õhutõrje jaoks eraldatakse raha või ehitatakse see välja, leppes aga konkreetselt pole. Seal laiutavad vaid üldsõnalised laused, et “peetakse kriitilisteks võimearendusteks õhu- ja ballistilise kaitse arendamist, kaudtule võimet ja maakaitse tugevdamist” ja “näeme selleks ette vajalikud vahendid personalivõimekuse kasvuks,” kirjutab Postimees, lisades, et peaminister Kaja Kallas läks hoolimata president Alar Karise vastupidisest soovitusest puhkusele ja ilma peaministrita sellega tegeleda ei saa.

Eesti inimesel ei tasuks tõsiselt võtta ühtegi Reformierakonna kaitsealgatust, sest need on lohisevad, pikaajalised, ebapiisavad ja enamik on vastu võetud vaid seetõttu, et teisiti enam ei saakski, ilma nende otsusteta oleks juba lausa imelik – oravapartei on sunnitud neid Venemaa agressiooni tõttu tegema. Ja teeb väga vastumeelselt.

Kogu see saaga näitab taas, et Reformierakond ei võta riigikaitset tõsiselt, vaid lausa takistab selle arenemist. Juba Jürgen Ligi kaitseministriks olles kaotati sõjaväeluure ja taheti kaotada kohustuslik ajateenistus. Üha enam kinnistuvad kahtlused, et Reformierakonna Venemaale ulatuvad pärispatud VEB Fondi ja Skandinaavia pankade rahapesu võtmes mõjutavad nende kaitsepoliitikat Putinile soodsas suunas.

Uued Uudised