Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna krokodillipisarad – ei õnnestunudki eestlasi maailma laiali hajutada ja võõraid asemele tuua

-
26.09.2018
Valdo Randpere on üks topeltkodakondusega poliitikutest, kellel pole tegelikult mingit põhjust Rootsi kodakondsust hoida.
© Sander Ilvest/Postimees

Reformierakond sai teisipäeva Riigikogus vastu hambaid, kui nende eelnõu topeltkodakondsuse kohta maha hääletati — otse loomulikult tormasid nad süüdlasi otsima.

Delfis avaldatud loo pealkiri ütleb: “Reformierakond: koalitsioon lõikas läbi paljude eestlaste sidemed oma kodumaaga” ning edasi jätkab topeltkodakondne Valdo Randpere “Selle eelnõu seaduseks saamist ootasid väga paljud eestlased, kes erinevatel põhjustel elavad hetkel väljaspool Eestit, aga tahavad säilitada sideme oma kodumaaga ja kunagi siia tagasi pöörduda. Riigikogus täna seda võimalust ei antud. Kahepalgeline ja samas nukker oli, et EKRE ja IRL, kes muidu võidu nö sinimustvalget trummi löövad, eelnõu vastu olid.”

Topeltkodakondsus selleks, et kord tagasi pöörduda? Pigem annab see võimalus sulanduda teise kodumaa ellu nii sügavalt (valimis- ja kandideerimisõigus, jpm), et sealseid sidemeid saab olema raske lahti kiskuda – ainult Eesti kodakondsuse omandamine annab teadmise, et tõeliselt saad ennast teostada vaid kodumaal!

Siin tuleks kõigepealt paika panna oht, et kui anda topeltkodakondsus ehk siis Eesti oma koos mõne Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna riigi, USA, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa või Šveitsi kodakondsusega, siis ei tohiks üks demokraatlik riik mingilgi moel takistada ka Eesti-Vene topeltkodakondsuse kehtestamist, mis aga oleks Eestile katastroof. Ilmselt olekski selle eelnõu läbiminekul üsna pea järgnenud vene saadikute vastav algatus (sest mille poolest on vene rahvusest sünnijärgsed Eesti kodanikud halvemad) ja veelgi tõenäolisem on, et varsti järgneks täielik topeltkodakondsus kõigile soovijatele.

Teiseks – kas meile on ikka vaja topeltkodakondsusega eestlaste laialihajumist sellele tohutusuurele maa-alale lihtsal eeldusel, et järsku tahavad nad kunagi tagasi tulla? Pigem annab topeltkodakondus neile just suurema võimaluse sidemed kodumaaga katkestada, sest nad teavad, et tagasitee on olemas – kui seda poleks, siis ei mindaks nii kergekäeliselt võõrsile aegadel, mil Eesti ujutatakse üle ukrainlaste, neegrite ja araablastega, ja neid inimesi oleks vaja kodus, et seda takistada! Kalevipojad Soome sepa juurde saatnud Reformierakond ilmselt tahabki, et eestlased lahkuksid kodumaalt kergekäelisemalt ning jätaksid Eestis toimuvad protsessid globalismimeelsete võimupoliitikute juhatada.

Kolmandaks annab topeltkodakondsus inimestele võimaluse riigile raskel hetkel võitlusest loobuda ja siit pageda. Ilmselt sellele rõhubki topeltkodakondusega Randpere, kes on juba korra põgenenud ja seab praegugi Tais varjupaika sisse. Kahekordne kodakondsus on hea võimalus ka neile, kes kodumaad relvajõududes teenida ei taha. Ja kuigi Randpere räägib eelnimetatud riikidest kui sarnaste väärtustega ruumist, võib topeltkodakondsus alati sundida inimesi konfliktisituatsioonis valima selle riigi huvide järgimist, kus hetkel elatakse, need aga võivad olla vastuolus kodumaa omadega. Kui näiteks Saksamaa läheb gaasi nimel tehinguteni Venemaaga, mis on otseselt Eesti huvide vastu, siis mida teeb Saksamaal elav eestlane? On lihtsalt vait, kartes Merkelit pahandada või hakkab kodakondse õigusega ametliku poliitika vastu, muutudes sealsele riigile vastumeelseks?

“Hr Randpere, kahjuks oled Sa tõesti võimalik julgeolekurisk, sest ei saa olla kindel, millisele riigile Sa oled lojaalne. Kodakondsus ei tähenda ainult õigusi, vaid ka kohustusi riigi ees, sõltumata rahvusest. Topeltkodakondsuse puhul kohustusi ja lojaalsust kõikide riikide ees, mille kodakondsus inimesel on ja millele on kodakondsust saades truudust vannutud,” on EKRE Riigikogu saadik Henn Põlluaas varem Delfile öelnud.

“On ebamoraalne ja põhiseaduse vastane panna sünnijärgsed Eesti kodanikud tegema sundvalikut Eesti ja Rootsi, Eesti ja USA, Eesti ja Austraalia, Uus-Meremaa või Šveitsi kodakondsuse vahel,” ütleb Pevkur. Kust otsast annab Eesti põhiseadus õiguse oma kodumaast kaugeneda? Jällegi see väidetava võrdsuse põhimõttele rõhumine, kusjuures jätab Reformierakond kõrvale kõige olulisema põhiseaduse klausli – säilitada ja tugevdada eestlaste keelt, kultuuri ja rahvusriiki! Diasporaa suurendamine ei aita mingil moel eestlust tugevdada, eestlus püsib tugevana vaid Eestimaal!

Nii nagu ei jagata kodakondsust heldel käel kõigil soovijatele, vaid selle peab välja teenima, nii ei tohiks ka topeltkodakondsust massiliseks muuta. Topeltkodakondsus pole mingi demokraatlik õigus, vaid inimeste mugavusnõks, vähemalt võib seda välja lugeda Reformierakonna käsitlusest. Eesti huvides ei ole sajad tuhanded topeltkodakondsed (ainult Soomes elab umbes 100 000 eestlast, kellest pooled on elu sinna sisse seadnud), meie huvides on Eestis elavad eestlased ja lahkunute koju pöördumine, mitte nende võõrsile kinnistamine, mida RE on pikki aastaid juba teinud ja soovis nüüdki teha.

Igal juhul on topeltkodakondsus üks ohtlik lõks, millesse on juba astunud Soome, võimaldades Soome-Vene kodakondsust.