Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna poliitika sai ÜRO raportist kaude kriitika osaliseks

29.01.2021
Reformierakonna tuules täitub Eesti poliitikamaastik äärmuslastega.
© Uued Uudised

Reformierakond on tasakaalus eelarvest teinud püha lehma, mida kummardatakse kompromissitult ka siis, kui laenud on soodsad, riik maksejõuline ja arengu nimel on mõistlik laenukoormust suurendada.

Mõnikord on vaja eelarvereegleid muuta, et oma inimesi aidata, kuid erinevalt EKRE algatustest eelmises valitsuses poliitoravad seda ei tee. Nii laskis Reformierakonna valitsus eelmise kriisi ehk masu ajal eesti rahval vaesuda ja välismaale lahkuda, et oma püha lehm ehk tasakaalus eelarve ahtrana hoida.

BNS vahendab: Euroopa Liidu otsustajad eelistavad kasinust ja tasakaalus eelarvet kümnete miljonite inimeste vaesusest välja aitamisele, öeldakse reedel avaldatud ÜRO raportis.

Kriitika autor on ÜRO eriraportöör äärmise vaesuse ja inimõiguste alal Olivier De Schutter, kes andis hinnangu kümnete EL-i ametnikega läbi viidud vestluste põhjal.

De Schutter soovitab EL-i institutsioonidel – Euroopa Komisjonil, Euroopa Keskpangal ja EL-i nõukogul – koroonakriisi ära kasutada, et “end uuesti leiutada” ja vaesusega võitlema hakata.

“Praegu nõutakse EL-i liikmesriikidelt konkurentsivõimet ja kasinust, neile andestatakse, kui nad ei ole piisavalt sotsiaalsed,” ütles ta.

De Schutteri aruande põhjal elab EL-is vaesuses iga viies inimene – 21,1 protsenti elanikkonnast ehk üle 92,4 miljoni inimese. Vaesust määratletakse sissetulekuna alla 60 protsenti riigi mediaansissetulekust.

Kogu EL-is elab vaesuses 19,4 miljonit last, mis teeb 23,1 protsenti kõigist lastest.

Reformi- ja Keskerakonna koalitsiooni poliitika on taas suunatud kasinusele ja tasakaalus eelarve saavutamisele.