Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakonna poliitikutele meeldib suuri sõnu teha

26.12.2022
Reformierakond ajab teadlikku eesti laste vastast poliitikat. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Nii nagu Kaja Kallas lihtsab räägib Lääne foorumitel ja meedias, nii teevad ka teised Reformierakonna poliitikud, näiteks nende eurosaadik Urmas Paet.

BNS vahendab: “Paet avaldas ka lootust, et paljud illusioonid, mida lääneriikides võis veel viimastel aastatel näha, on Venemaa osas pikaks ajaks purunenud. Niisugust läänemaailma ühtsust Ukraina toetamisel ja Venemaa vastu pole maailm veel näinud.”

Seda Lääne ühtsust oleks Ukrainale väga vaja, aga tegelikkuses seda napib – nii kirjutab ERR: “Küsitlus: 45 protsenti Saksa inimestest ei toeta Ukrainale tankide andmist. /…/ Vaid 33 protsenti vastanuist toetab tankide andmist ning 22 protsenti vastanuist oma selget seisukohta ei avaldanud.”

Ka ERR intervjuus Euroopa Välissuhete Nõukogu juhi Mark Leonardiga nenditakse: Olaf Scholzil või Emmanuel Macronil on raske välja öelda, et Venemaa peab selle sõja kaotama.

Nii et Lääne ühtsusega ei ole asjad sugugi nii head, nagu Paet räägib, ega muidu oleks saanud juhtuda jõuluaegne Venemaa suurrünnak Hersonile – abi Ukrainale pole piisav.

Loo moraal on siiski see, et reformarite juttu ei maksa väga tõsiselt võtta, nad karjuvad peamiselt loosungeid, et pildis olla, aga need jutud ei pruugi õiged olla.

Uued Uudised