Reformierakonna tegevus pole mitte ainult hale, vaid ohtlik

Eesti,
- Updated
Venemaa saatkond

Oma suveräänsust ohtu seadva ettepanekuga pahaendelisse olukorda viinud Reformierakond on aastaid süüdistanud Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda kremlimeelsuses, kuid on nüüd Eesti  Venemaa pressi toonud teemaga, mis on olnud meile alati väga tundlik.

Võib ju parastada, et Reformierakond on end selle sammuga nurka mänginud, kuid me peame vaatama pilti laiemalt ja see pilt ulatub üle idapiiri.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku pole president Kersti Kaljulaid veel julgeolekunõukogu kokku kutsunud, nagu ta tegi seda hiljuti märksa süütumas olukorras. Sellega on ta enda tõelise olemuse lõplikult paljastanud ja andnud vaikiva tunnistuse selle kohta, et on riigipeana läbi kukkunud.

Alles 5. jaanuaril postitati Reformierakonna Facebooki leheküljele video, kus püüti EKREt seostada Kremliga. Reformierakond kirjutas: „Riigikogu esimees üritab väita, et opositsioon käitub kui Kremli trollivabrik, aga reaalsus on täielikult vastupidine. Henn Põlluaas koos Helmede poolt juhitud erakonnaga EKRE mitte ainult ei ütle samu jutupunkte nagu Kreml, vaid ka käitub mitmel eri teemal täpselt üks-ühele nagu Vladimir Putini juhitud Kremli käpikud. Sealt ka tekib küsimus, kelle huve ikkagi EKRE ministrid ja saadikud teenivad. Mitmed teised Euroopa populistidest paremäärmus parteid on selgelt vahele jäänud musta Venemaa raha kasutamises, kus selle abi eest nende jutupunkte jaganud.“

Esiteks on see räige vale ja teiseks veel räigem süüdistus. Isegi kui kirjutame selle propaganda poliitilise võitluse arvele, siis ei ole see ühestki otsast aktsepteeritav.

Pange tähele, see sissekanne oli tehtud 5. jaanuaril, selleks ajaks oli aga Urmas Kruuse, Jüri Jaansoni ja Ants Laaneotsa ettepanek panna kas-Venemaa-all-oleks-parem-elada küsimus juba riigikogu põhiseaduskomisjoni lauale

Ja nüüdseks kajavad sellest mitte ainult meie venekeelsed kanalid, vaid ka kõik Venemaa tähtsamad uudistekanalid. Kes on siin Kremli troll ja Putini sõber? Nagu mõned liberaalid harrastavad öelda – sõna on tegu.

Muidugi seda Kremli ja Putini juttu on opositsioon EKRE kohta juba aastaid leierdanud, nimetades rahvuskonservatiive läbivalt nii Putini sõpradeks kui ka Kremli trollideks, kuid kõigel sel pole mingit katet.

Nüüdne Reformierakonna ämber on neile kolinal endale kaela kukkunud, kuid sel võivad olla kahjuks ka suuremad tagajärjed kogu rahvale.

See pole enam mingi Eesti siseasi, vaid evib ohtlikku rahvusvahelist mõõdet.

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused