Reformierakonna tippe ootavad Tallinna Sadama eksjuhtide protsessis ebameeldivused

Eesti,
- Updated
©Scanpix.
Reformierakonna endine minister Toomas Vilosius.

Sadamajuht Allan Kiil ostis Reformierakonna tipult kinnistu. Suurem osa hinnast liikus sularahas, kirjutab Eesti Ekspress.

Tallinna Sadama eksjuhtide kohtuprotsess tõotab ebameeldivusi Reformierakonna raudvara hulka kuuluvale Toomas ­Vilosiusele, keda mõni mäletab ka endise sotsiaalministri ja parlamendisaadikuna.

Eesti Ekspress kirjutab, et Vilosiuse „süü“ seisneb asjaolus, et ta müüs neli aastat tagasi sadama juhatusse kuulunud ­Allan Kiilile ja tema abikaasale nonde kodu naaberkinnistu Harjumaal Sõrve külas.

Kiilid tasusid 30 000 eurot ülekandega, 75 000 maksid aga sularahas.

Mida Vilosius kohtus tehingu kohta rääkis, Ekspress ei tea ja ei tohikski avaldada, sest kohtunik Kristina Väliste keelas istungitel räägitu kajastamise kuni kohtuliku uurimise lõpuni, mis tõenäoliselt saabub alles pooleteise aasta pärast.

Tallinna Sadamat juhtinud Ain Kaljuranna ja Allan Kiili tegude tõttu peavad kohtus selgitust andma ka sadama nõukokku kuulunud poliitikud, sealhulgas Reformierakonna kunagised tähed Neinar Seli, Remo Holsmer ja ­Kalev Lillo.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused