Reformierakonnale on valutum rahvahääletus ära hoida, kui selgitada valijale oma vastumeelsust mehe-naise liidule

Eesti,
- Updated
reform
©Uued Uudised
Reformierakond

Opositsioon väidab, et abielureferendum varjutavat kohalike valimiste põhiteemad, kuid on ise selle põhiteemaks kergitanud – õigemini mitte mehe ja naise liidu Põhiseadusesse kinnistamise, vaid referendumi ärajätmise teema.

“Juba on alanud opositsiooni kampaania järgmiste kohalike omavalitsuste valimiste ajaks kavandatud abieluteemalise referendumi vastu. Kindlasti näeme selle kampaania jätkumist ja sellel saab olema oma mõju ka erakondade toetusele,” märkis viimast Norstati populaarsusuuringut kommenteerinud teadur Martin Mölder.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul on mehe ja naise abielu olulisuse rõhutamine põhiseaduse tasandil küsimus, mis lõhestab opositsioonierakondade ning eriti Reformierakonna valijaskonda palju enam kui valitsuserakondade oma.

“Kui sel teemal peaks poolt ja vastu kampaaniaks minema, siis on opositsioon eesotsas Reformierakonnaga sunnitud tegema kampaaniat suure osa oma valijate eelistustele vastu. Seega on ennekõike just Reformierakonna jaoks eluliselt tähtis see protsess juba eos peatada, sest vastasel juhul jääksid nad väga ebamugavasse olukorda,” ütles Mölder.

Poliitoravad ja sotsid on juba täie rauaga abielureferendumi pihta tuld andmas, et see ära jätta, sest tõepoolest – kui jutt läheb teemale endale, siis on vähemalt Reformierakonnal raske oma valijatele selgeks teha, miks nad tahavad Soodoma ja Gomorra Eesti peale laiali paisata.

Nii üritabki opositsioon saavutada valutuma variandi ehk referendumi ärajätmise – hiljem selguks debattides nende toetus homoagendale ja see ei meeldiks suurele osale Eesti valijaskonnast.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused