Regionaalarengu ekspert ootab Kagu-Eestisse hiinlasi – kas me saame üldse enam eestlusest rääkida?

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Rivo Noorkõiv pakub välja idee, et kagu-Eesti aitaks taasrahvastada hiinlased.

Eestis arutletakse sageli selle üle, kes on õige eestlane ja ei jõuta kokkuleppele – ehk arutleks hoopis selle üle, kes ei ole õige eestlane, ja seda mitte geneetiliselt, vaid vaimselt ja hingeliselt.

Uued Uudised pakuvad välja variandi, et õige eestlane pole see, kelle tegevus ja mõtted viivad eesti rahva hääbumise poole mistahes variandis. Ja esimene kandidaat oleks kohe pakkuda: regionaalarengu ekspert Rivo Noorkõiv, kes väidab Lõuna-Eesti Postimehes, et Kagu-Eesti rahvaarvu võivad tulevikus tõsta Hiina kliimapagulased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täiesti õige on Noorkõivu jutt Kagu-Eesti tühjenemisest ja vajadusest seal elu säilitada. Edasi aga läheb jutt eestlase kohta jaburaks: “Peaks vaatama, mis maailmas laiemalt toimub. Eestis on mõnusad suveilmad ja talved on läinud soojemaks. Hiinas elab 800 miljonit inimest 200 kilomeetri raadiuses rannajoonest. Kui seal peaks vesi tõusma, mida siis teha? Tuleb pakku minna sinna, kus on maad ja võimalust. Eesti võib tulevikus olla väga atraktiivne koht.”

Selline jutt on juurtetu tehnokraadi oma – võtame sealt kus on ja paneme sinna, kus pole. Ja veel hiinlasi, rahvast, kes lööb Venemaalt aktiivselt Siberit ja Kaug-Ida üle, imbudes sinna just vaikse majandustegevusega, tööjõuna, pikema perspektiiviga need alad tulevikus hõivata! Muuta Kagu-Eesti Hiina kolooniaks võib soovitada vaid hullumeelne. On ju sadu muid variante, kasvõi segarahvastiku loomine, kui migratsiooni Noorkõivule nii väga vaja on, kuid ainult hiinlastele orienteeruda on ülijabur ja ohtlik. Meile kultuuriliselt võõrad hiinlased on hiiliva ekspansiooni peal väljas.

“Aga teatud mõttes on meie territooriumi tühjus julgeolekurisk. Eesti pindalast 52 protsenti on asustamata maa,” väidab Noorkõiv. Ääremaadele võõraid tuua on just üliohtlik – seda on näha ka Ida-Virumaa pealt, kus tõsine julgeolekurisk on putinimeelsed venelased. Võõrastega asustatud alad libisevad väga ruttu minema, eriti veel juhul, kui uusasunikud on naabermaalt.

“Eksperdile” soovitaks veelkord läbi mõelda, millist Eestit ta soovib – kui ülemaailmastunut koos hiinlastega, siis pole meile rahvusriiki vajagi, jõukalt saame elada pigem europrovintsis. Kui me tahame Eestit ja eestlust säilitada, siis tuleb võõrad pigem viimse võimaluseni siit eemal hoida, mitte lüüa käega – nagunii pole eesti rahval tulevikku!

Aga sellist mõttelaadi Eestis just praegu juurutatakse – nagunii tulevad migrandid, nagunii ei suuda me ilma võõrasteta hakkama saada, nagunii peame olema kellegagi koos, nagunii me hääbume – anname siis juba kohe alla ja alistume vabatahtlikult võõrmõjudele, loobume iseendast ja oma identiteedist, et “uutena” uut elu alustada. See on kõige närusem, alandavam ja häbiväärsem orjamentaliteet!

Uued Uudised loodavad väga, et Lõuna-Eesti Postimees eksis traditsiooniliselt, kui pani loole intrigeeriva pealkirja: “Rivo Noorkõiv: Kagu-Eesti rahvaarvu võivad tulevikus tõsta Hiina kliimapagulased”. Sest kui Eesti arengut määravad hiinlasi ootavad regionaalarengu eksperdid, siis on kuri küll karjas.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused