Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reimo Metsale kuuluv firma on seotud väidetava petuskeemiga Rootsis

-
31.10.2016
reimo-mets

Rootsis on tekitanud palju pahandust kaks Eesti ettevõtet, kes rootslaste hinnangul petavad inimesi, pakkudes pealtnäha tasuta auto hindamise teenust, mille eest hiljem saadetakse inimesele koju arve ja nõutakse raha kohtu ähvardusel sisse, kirjutab Delfi.

Leht autopriser.net pakub auto hindamise teenust. Leht on nii rootsi-, soome-, taani- kui norrakeelne, aga selle haldajaks on Eestis registreeritud firma nimega U. P. S. F. OÜ, mille omanik on Andrei Kolesnikov.

Teenus on tasuline, aga paljud tarbijad ei märka vastavat teadet. Rootsi võimud oletavad, et kui inimene on oma autonumbri lehele kirja pannud, siis saab U. P. S. F. OÜ kohalikust autoregistrist selle abil kätte inimese kontaktandmed ja saadab seejärel koju arve. Ühele naisele saadeti koju 80 euro suurune arve. Pahaseid kliente on Rootsis tuhandeid.

Kui inimesed arveid ära ei maksa, siis võlgasid hakkab sisse nõudma samuti Eestis registreeritud firma Law Office Storm & Mets OÜ. Selle omanik on ühe teise firma kaudu Reimo Mets, kes on Eestis kogunud tuntust homoaktivistina.

Kes ära ei maksa, selle ähvardas Storm & Mets Eestis kohtusse kaevata. Rootsi andmekaitse hinnangul on see lubamatu, sest vastavalt Euroopa Liidu reeglitele tuleb vaidlused lahendada kliendi koduriigis.