Rein Veidemann nõudis omal ajal kursusekaaslase väljaviskamist mittenõukogulike vaadete pärast

Rubriik Eesti On
ERR peaks olema rahvusringhääling, aga on rahvuslik häbiplekk.

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann, kelle tagasiastumist soovitab EKRE esimees Martin Helme, kritiseerib rahvuskonservatiive, et nad tegelevad kättemaksuaktsiooniga.

Martin Helme on öelnud, et kui EKRE kutsus nõukogust tagasi Urmas Reitelmanni, siis peaks tagasi astuma ka Rein Veidemann, sestv ERR ei täida rahvusringhäälingu seadust, mis nõuab sellelt objektiivsust ja tasakaalukust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kriitikat võivad Veidemanni hinnangul kõik jagada, küll aga pole ministril nõukogust tagasikutsumise õigust, seletas Veidemann.

Lõuna-Eestis elav Tamara Jegorovit paneb imestama, et kritiseerijaks on endine punane komsomoliaktivist Rein Veidemann, kes nõudis 1970. aasta kevadel tema ülikoolist väljaviskamist mittenõukogulike vaadete pärast. Veidemann oli Jegorovi kursusekaaslane Tartu ülikooli eesti filoloogiaõppes.

„Selline inimene ei tohiks üldse olla rahvusringhäälingu nõukogu esimees Eesti vabariigis,“ kommenteeris varem pikalt Hollandis elanud naine.

Rein Veidemann on olnud aastatel 1972-1990 NLKP liige, 1989-1992 aastal kuulus sotside ridadesse. Samal ajal oli ta ka Eestimaa Rahvarinde eestseisuse liige. Aastatel 1992-1996 kuulus ta Keskerakonda.

Muu hulgas kirjutas Rein Veidemann alla avalikule pöördumisele, milles oldi Vabadussõja võidusamba püstitamise vastu Vabaduse väljakule konkursi võitnud projekti järgi, mis nägi ette Vabadusristi kasutamist.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused