Renditööjõuga skeemitavad ettevõtted jätavad riigi maksudest ilma

Rubriik Eesti, Majandus On
- Updated
Palju võõrtööjõudu kasutatakse ehitsutel. Pilt on illustratiivne.

Palju õnne globaalne valitsus! Maaeluminister Urmas Kruuse (Reformierakond) võitleb endiselt kolmandatest riikidest võõrtööliste Eestisse toomise eest samal ajal kui tööjõurendiettevõtte Finesta juhi Heikki Mägi hinnangul puudutab tööjõuga skeemitamine üle 20 000 inimese, mille tulemusena kaotab riik ligi 100 miljonit eurot maksuraha.

Delfi Ärileht kirjutab, et renditööjõuga skeemitavad ettevõtted ehitavad jokk-skeeme ning värbavad tööjõudu ebaseaduslikult. Riik kaotab suurel hulgal maksuraha ning renditöötaja jääb ilma tervisekindlustusest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii Maksu-ja Tolliametile kui ka tööjõurendiettevõttele Finesta on palju peavalu valmistanud renditööjõudu vahendavad ettevõtted, kes töötavad jokk-skeemide alusel. Töötajad, kes peaksid olema Eestis renditööjõud, on töötajana sissekirjutatud hoopis kolmandasse riiki, eesmärgiga pääseda Eesti maksukohustusest. Halvimal juhul ei ole need töötajad koguni mitte kuhugi sisse kirjutatud.

Finesta juht sõnab, et kui hooajatöötajale makstakse palka Eesti töölepingu alusel ja sellega seotud maksud jäävad Eestisse, on kõik korras. Paraku tingib hooajast tulenev järsult kasvav tööjõuvajadus sageli olukorra, kus paljud tööjõu vahendajavad valivad kiirema lahenduse ja suurema kasu nimel skeemitamise, hiilides kõrvale maksukohustusest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused