Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riho Ühtegi: las minusugused, kes 1991. aastal riiki lõid, tegelevad oma asjadega edasi

20.11.2023
Riho Ühtegi

Intervjuus Õhtulehele rääkis Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi muu hulgas ka põhjusest, miks ta ei läinud mõne aasta eest president Kersti Kaljulaidi korraldatud Roosiaia vastuvõtule.

Varem on ta rääkinud, et teda ärritas mii see, kui Mikk Pärnits läks naisteriietes presidendilt autasu vastu võtma, kui eeskätt kõne pidanud luuletaja Sveta Grigorjeva suhtumine Eesti iseseisvusele ja nendesse, kes on Eestile vabaduse toonud.

„Ma ütlesin oma repliigis pigem seda, et kui see on uus trend, siis mingi vastuvõtule inimesed, kellele meeldib ennast näidata ja esineda nagu antud juhul see noormees – ta ju läks ja provotseeris seal.

Ühtegi lisas, et kui sellised inimesed tahavad Roosiaias käia ja kuulata Sveta Grigorjevat, siis jäägu see neile. „Las minusugused, kes 1991. aastal püüdsid siin riiki luua  ning kes eluaeg on olnud selle riigi kaitsel, tegelevad oma asjaga edasi,“ ütles ta.

 

Loe siit:

https://www.ohtuleht.ee/elu/1095965/kindral-riho-uhtegi-sojast-ukrainas-2014-ja-2022-aasta-naitasid-et-venemaa-eesmark-on-roovida-paljaks-need-oblastid-mis-on-enda-katte-saadud