Riigi laenupoliitikat kritiseeriv Kaja Kallas unustab, et masu ajal oli Eesti Reformierakonna valitsemise all põlvili

Rubriik Eesti On
- Updated
Kaja Kallase arusaam riigi poliitikast.

Kaja Kallas kritiseerib ERR-is valitsuse laenupoliitikat, võreldes seda Kreeka omaga, mis aga näitab Reformierakonna juhi täielikku saamatust.

Kallas jätab täiesti arvestamata ennast lõhki laenanud Kreeka tausta – tolles riigis pole maksude õigeaegne tasumine väidetavalt ühiskonnas eriti populaarne, mis tähendab riigile saamata või kinniseisvat raha. Eesti maksumaksja seevastu on üsnagi hoolikas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teiseks ei näe Reformierakond endiselt võimalust, et riik saab laenud ära maksta majandusseisu paranemisest ja suurematest maksulaekumistest, nende silmis saab riik endiselt raha vaid maksude tõstmisest ja kärbete tegemisest. Täpsustatult – poliitoravad ei usu, et Eesti suudab ennast üles töötada, ilma et rahva rahakotti oleks lüpsta vaja. Endiselt ei arvesta Kallas ka seda, et kui laenud on soodsad, siis tasub ka laenu võtta, kui see hakkab majandust aktiveerima ja raha juurde tekitama.

Kaja Kallase jutu taustaks tasub ära märkida, et tänu valitsuse rahanduspoliitikale pole kriis Eestit nii valusalt tabanud, kui kunagine “masu”. Tollal oldi sellise majanduslanguse peale juba massiliselt koondatud, palku vähendatud, inimesed olid hädas rahaliste kohustustega ja massiliselt mindi ära välismaale – see kõik toimus Reformierakonna valitsemise all.

Täna on Eestis küll paljud majandussektorid kriisis, näiteks turismindus, kui sellist massilist häda, nagu oli “masu” ajal, on suudetud vältida. Jah, laen tuleb küll tagasi maksta, kui kuna laenurahadega aidatakse firmadel inimesi tööl ja tootmist käigus hoida, siis kriisi lõppedes saab ettevõtlus samalt kohalt jätkata, mis massiliste pankrottide puhul oleks võimatu. Pandeemiast tingitud kriisi aga võib lõpetada või leevendada juba koroonavaktsiini turulejõudmine.

Kui Kaja Kallas ja teised Reformierakonna poliitröökurid mingilgi moel valitsust kritiseerivad, siis pole tavaliselt selle taga mingid reaalsed probleemid, vaid tahtmine “ära teha”. Nii ka seekord oravapartei vapiloomakese suust tulnuna.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused