Riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühm on esimene erakonnaülene tõhusalt tööle hakanud algatus Riigikogus

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühma nõupidamine.

Neljapäeval koos käinud riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühm tõestas, et see teema on ülioluline ja et see on esmakordselt praktilisest kõiki erakondi ühendav algatus parlamendis.

Umbes kaks tundi kestnud koosolekul oli toetusrühma esimehe Peeter Ernitsa sõnutsi koos erinevate fraktsioonide rahandusvaldkonna raskekahurvägi, sealhulgas ka reformierakondlased Siim Kallas, Aivar Sõerd ja Heiki Kranich, koos tehti tõsist tööd ja valitses enneolematu, poliitilistest pingetest vaba üksmeel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Koosolijad tunnistasid, et riigieelarvest on isegi asjatundjatel sageli raske aru saada ja see tuleb ühiskonnale üheskoos lahti seletada,” lausus Ernits.”Praegu on riigieelarves palju peidetut ja iga aastaga läheb asi hullemaks.”

Riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühm moodustati Riigikogus EKRE eestvedamisel ja kohe ühinesid sellega ka parlamendi esimees Henn Põlluaas ning aseesimehed Siim Kallas ning Helir-Valdor Seeder, samuti kõigi teiste erakonda saadikud, kokku paarkümmend inimest. Grupi eesmärk on muuta see oluline dokument läbipaistvamaks ja kergemini hoomatavamaks.

“Riigikontrolör Janar Holm on otse välja öelnud, et kuigi igaühel meist peaks olema võimalik aru saada, kust raha tuleb, millele see kulub ja miks, nõuab tänasest riigieelarvest arusaamine juba eriteadmisi. Mina ja paljud mu kolleegid Riigikogu kõikidest fraktsioonidest oleme seljad kokku pannud ja otsustanud ühiselt olukorda muutma hakata,” ütles Peeter Ernits toetusgrupi moodustamisel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused