Riigieelarve on muutunud segaseks ja loetamatuks, EKRE kavatseb asja parandada

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Riigikogu saadik Peeter Ernits.

Riigikogus loodi EKRE saadikute eestvedamisel riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühm, mille eesmärk on muuta dokument läbipaistvamaks ja kergemini hoomatavamaks.

Toetusrühma esimees on Peeter Ernits.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma olen Riigikogu liikmena juba viit eelarvet lugenud. Olen teinud seda võimalikult põhjalikult. Pean kurvastusega tunnistama, et iga aastaga muutub riigieelarvest arusaamine aina raskemaks. Ametnikud on ta targu ja tasapisi üha raskemini hoomatavaks muutnud,” ütles Ernits.

“Olen riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikmena seda asja riigikontrolli ametnikega korduvalt arutanud. Olukord on tõsine: ühelt poolt oleme püüdnud oma riigi võimalikult läbipaistvaks muuta, teiselt poolt on aasta kõige tähtsam seadus aina läbipaistmatumaks muutunud. Riigikontrolör Janar Holm on otse välja öelnud, et kuigi igaühel meist peaks olema võimalik aru saada, kust raha tuleb, millele see kulub ja miks, nõuab tänasest riigieelarvest arusaamine juba eriteadmisi. Mina ja paljud mu kolleegid Riigikogu kõikidest fraktsioonidest oleme seljad kokku pannud ja otsustanud ühiselt olukorda muutma hakata. Just selleks lõime üheskoos riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühma. Mul on siiras heameel, et toetusrühmaga on ühinenud ka Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja aseesimehed Siim Kallas ning Helir-Valdor Seeder.“

UU

2 commentsOn Riigieelarve on muutunud segaseks ja loetamatuks, EKRE kavatseb asja parandada

  • Avatar

    Siim Kallas? No lõpetage nali, ta on reformierakonnast, ta pigem just ajab asjad rohkem sassi, nüüd kui on EKRE võimul.

    • Avatar

      Kas nad unustasid Siim Kallasega seotud rahaskandaalid? peale kõiki neid rahaskandaale peaks Siim Kallast hoidma riigi raha asjadest võimalikult kaugel.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused