Riigifirma Omniva värbab umbvenelasi ja diskrimineerib sel moel eestlasi

NSVL – Au tööle!

UuedUudised sai vihje, et riigifirma Omniva värbab tööle umbvenelasi. Otsustasime asja pisut lähemalt uurida.

Rahvuskonservatiivid on korduvalt hoiatanud, et Eestis toimub erinevatel tasanditel hoogne venestamine, multikultuuristamine ning üha süvenev eestlaste väljatõrjumine moel või teisel. Lisaks majandusküüditamisele kasutatakse ka muid viise, kuidas välja juurida eesti töö- ja rahvuskultuuri, mis peaks olema põhiseadusliku kaitse all.

Ka riigifirma Omniva (AS Eesti Post) paistab andvat oma panuse Eestimaa venestamisse. Nimelt teeb Omniva Internetis erinevate reklaamkanalite kaudu intensiivselt venekeelset tööle värbamise reklaami. Venekeelne pole siiski mitte üksnes reklaam vaid ka kogu värbamisprotsess ise.

Peale vajutust reklaamil “Работайте в Omniva”, suunatakse veebikasutaja edasi venekeelsele leheküljele pealkirjaga “Выдвигаю свою кандидатуру на должность!!, millel asub venekeelne värbamisankeet. Keelevahetuse võimalus ankeedis puudub, see on suunatud üksnes vene keelt valdavatele isikutele ning asjast huvitatud vene keelt mitte valdaval eestlasel Omnivasse asja polegi!

Peale ankeedi täitmist saadetakse kandideerijale ka venekeelne e-kiri, millega veelkord kinnitatakse üle, et kogu asjaajamine on vene keeles ning tööle soovijalt ei eeldata eesti keele oskust.

Umbvenelase pakutakse palgaks 537 kuni 614 eurot kätte ning tööaeg on alates 16:30 kuni 02:00 öösel.

Kuvatõmmised

Kuvatõmmised Omniva värbamiskampaaniast ja seonduvast protsessist.

 

Kommentaarid