Riigikogu esimees Henn Põlluaas arutas Šveitsi kolleegiga kahepoolseid suhteid

Rubriik Eesti On
©Riigikogu
Isabelle Moret ja Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas arutas reedel kohtumisel Šveitsi rahvusnõukogu esimehe Isabelle Moret’ga kahepoolseid sõbralike suhteid, Eesti e-riigi kogemust ning koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

“Eesti on Šveitsi alati vaadanud kui demokraatia kindlust,” ütles Põlluaas. “Me jagame samu väärtusi ja teeme koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaas tutvustas kolleegile Riigikogu kaugtöö võimalusi ja Eesti e-riigi teenuseid. Ta lisas, et Eesti jagab šveitslastega meeleldi digiteenuste väljaarendamise kogemust.

Moret ütles, et kuigi Eesti demokraatia on noor, on see moderne ja Šveitsil on palju õppida Eesti e-riigi teenustest.

Nii Põlluaas kui Moret tõid esile kahepoolsed head suhted ning vastastikuse koostöö teineteise toetamisel rahvusvahelistes organisatsioonides. Moret avaldas heameelt Šveitsi võimalus üle liituda Tallinnas asuva NATO küberkaitsekeskusega.

Šveitsi rahvusnõukogu esimees andis ülevaate oma riigi suhetest Euroopa Liidu ja liikmesriikidega. Tema sõnul on Šveits Euroopa suhtes väga avatud, tähtsustab suhet Euroopa Liiduga ning kavatseb seda edasi arendada. Viimase referendumi tulemusel pooldab üle 60 protsenti šveitslastest inimeste vaba liikumist Šveitsi ja Euroopa Liidu vahel.

Kohtumisel räägiti ka rahvusvahelistest suhetest, sealhulga migratsioonist, olukorrast Valgevenes ja suhetest Venemaaga.

Kohtumisel osalesid Eesti-Šveitsi parlamendirühma esimees Anti Poolamets ja väliskomisjoni liige Valdo Randpere. Kavas on ka kohtumised Eesti-Šveitsi parlamendirühmaga ning Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Riina Sikkutiga. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused