Riigikogu esimees Henn Põlluaas kinnitas Albaania presidendile Ilir Metale toetust EL-i pürgimisel

Eesti,
©Scanpix
Albaania president Ilir Meta.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas avaldas teisipäevasel kohtumisel Albaania presidendi Ilir Metaga toetust riigi püüdlustele avada liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga.

„Eesti toetab tugevalt Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste avamist Albaaniaga. Euroopa Liidu laienemine on oluline nii Lääne-Balkani stabiilsusele kui kogu Euroopa julgeolekule,“ ütles Põlluaas. „Albaanial on head väljavaated kuuluda tulevikus Euroopa Liitu, kui riik täidab liitumise tingimused. Eesti on selleks valmis jagama oma kogemusi.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaasa sõnul on tervitatav, et juba praegu ühineb Albaania paljude Euroopa Liidu algatustega, toetades näiteks Venemaa-vastaseid sanktsioone. Samuti panustab Albaania NATO liikmena Euroopa ühtsesse julgeolekusse, saates oma sõdurid teenima koos liitlasvägedega Lätti Adažisse.

„Albaania ja Eesti suhted on juba praegu head, aga meil on võimalus süvendada eelkõige majandus- ja kaubandussuhteid,“ sõnas Põlluaas. „Eesti ettevõtted on huvitatud laienemisest Albaania turule ja vastastikusest turismist.“

Kohtumisel avaldas Põlluaas heameelt, et Albaania riigipea leidis võimaluse tulla oma esimesele visiidile Eestisse vaatamata eelmisel nädalal tema riiki laastanud maavärinale. Riigikogu esimees avaldas lootust, et Albaania taastub peagi maavärina tagajärgedest.

Põlluaas tänas Albaaniat toetuse eest Eesti valimisel ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale ja kinnitas, et Eesti toetab Albaania kandidatuuri aastateks 2022-2023.

Albaania riigipea tundis kohtumisel huvi Eesti e-riigi ja kübervaldkonna kogemuste vastu ja andis ülevaate poliitilisest olukorrast Lääne-Balkanil ja globalseeruva maailma trendide mõjust.

Kohtumisel osales ka väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa, kes tõi esile kahe riigi omavahelised head suhted ja avaldas lootust olemasolevate suhete tihendamiseks parlamentaarsel tasandil.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused