Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtub Kesk- ja Ida-Euroopa kolleegidega Poolas

Eesti,
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas osaleb kolmapäeval Varssavis toimuval Kesk- ja Ida-Euroopa parlamendispiikrite 4. tippkohtumisel, mille fookuses on arutelud piirkonna julgeolekust, teatas parlamendi pressiteenistus.

Tippkohtumisel käsitletakse riikide tegevust võitluses terrorismiga ja küberjulgeoleku tagamisel. Samuti Venemaa agressiivset käitumist naabrite suhtes ning sõjalist sekkumist Gruusias, Ukrainas ja Süürias.

Päevakorras on ka majanduskoostööga seotud küsimused, suhete edendamine Ameerika Ühendriikidega ja aktuaalsed poliitilised teemad Euroopa Liidus, sealhulgas riikide rahvuslik identiteet.

Henn Põlluaas kohtub kolmapäeval kahepoolselt ka Poola alamkoja spiikri Marek Kuchcińskiga, kellega arutatakse Eesti ja Poola kahepoolseid suhteid, koostööd Euroopa Liidu raames ja laiemalt rahvusvahelises poliitikas.

Veel tehakse kohtumisel tagasivaade Kesk- ja Ida-Euroopa ning Baltimaade ajaloolisele minevikule. Käsitletakse 1980. aastate lõpu poliitilisi protsesse üleminekul totalitarismilt demokraatiale ning regiooni edasised arenguid 1990. aastatel ning 21. sajandi kahel esimesel kümnendil.

Kahepäevasel tippkohtumisel osalevad delegatsioonid 19 riigist. Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele osalevad ka Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Kasahstani, Serbia ja Türgi delegatsioonid.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused