Riigikogu esimees Henn Põlluaas: sinimustvalge on lahutamatu osa meie rahvast

Eesti,
- Updated
©Erik Peinar, Riigikogu
Henn Põlluaas kõnelemas Eesti lipu päeval Riigikogu ees 4. juunil 2019

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles Eesti lipu 135. aastapäeva hommikul Toompeal Kuberneri aias toimunud pidulikul lipuheiskamisel, et sinimustvalge on saanud lahutamatuks osaks meie rahvast, identiteedist ja iseolemisest. Ta lisas, et see on side, mis hoiab koos eelmisi ja järgmisi põlvkondi.

„Eesti lipp on meie sümbol, mida on kandnud eelmised ja kannavad tulevased põlved ning mis tähendab vabadust, iseseisvust ja püüdlusi jääda siin maailmas kestma,“ märkis Henn Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Eesti lipp kujutab usku, lootust ja armastust. Usku enda rahvasse, iseolemisse, tugevusse ja tahtesse. Lootust jääda püsima ja helgele tulevikule. Armastust meie maa ja kõikide vastu,“ rääkis esimees.

Põlluaas märkis oma kõnes, et käesolev aasta on mitmeski mõttes juubeliaasta. „Lisaks lipu 135. aastapäevale möödus sajand Eesti parlamendi tegevuse algusest ja 150 aastat tagasi toimus esimene üldlaulupidu,“ ütles ta. Samuti tõi esimees esile kolmekümne aasta möödumist nii Balti ketist kui ka päevast, mil üle pikkade aastate taas sinimustvalge Pika Hermanni torni heisati.

„Hoidkem seda lippu ja neid värve südames ning ärgem iialgi laske sel lipul maha kukkuda,“ ütles Põlluaas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused