Riigikogu esimees Henn Põlluaas: Tartu rahuleping on Eesti Vabariigi sünnitunnistus ja kehtib ka aastal 2021

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles tänase Tartu rahulepingu aastapäeva puhul, et Tartu rahuleping on Eesti Vabariigi sünnitunnistus, mis juhatas sisse Eesti omariikluse.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„See on kinnituseks meie riigi juriidilisest järjepidevusest, kuid mitte ainult,“ sõnas Põlluaas. „Tartu rahuleping on ka meie riigi poliitiline ja moraalne võit, mis juhatas sisse omariikluse.“

Põlluaas meenutas, et rahuleping ei sündinud kergelt, kuid tagas Eesti iseseisvuse ja puutumatuse. „Ränga Vabadussõja taustal oli oluline, et meie rahva julgeolek saaks kindlustatud ning et ükski sõja käigus toodud ohver ega kodumaa eest võideldud võitlus ei oleks asjata,“ ütles Põlluaas.

Põlluaasa sõnul peame ka täna järjekindlalt rõhutama, et Tartu rahuleping ei ole üksnes ajalooline dokument. „Eesti Vabariigi järjepidevus ei ole katkenud, Tartu rahu on kehtiv ka aastal 2021. Kõik lepingu teise osapoole katsed seda asjaolu väänata annavad kinnitust meie suurest võidust nii lahinguväljadel kui lepingu tingimuste läbirääkimistel ning muidugi diplomaatilisest meisterlikkusest. Sellest on meil palju õppida ka tänapäeval,“ ütles Põlluaas.

Põlluaasa sõnu on Tartu rahulepingu aastapäev meie riigi au ja rahvuslikku eneseuhkust ülistav tähtpäev. „See on pidupäev, mis tähistab Eesti astumist rahvusvahelisse, vabade riikide perre,“ lausus Põlluaas. „Ajalugu on näidanud, et just aatelised eesmärgid on need, mis on meie rahvale ja riigile toonud suurimad võidud. Soovin, et lähtuksime Eesti iseseisvuse ja suveräänsuse ideaalist ka täna. Nii ootavad mitmedki suured võidud meid alles ees! Elagu Eesti!“

Riigikogu esimees osaleb kell 18.30 Tartu Raekoja platsil toimuval Tartu Rahu mälestusüritusel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused