Riigikogu esimees Henn Põlluaas: tõde Estonia huku kohta tuleb igal juhul avalikuks teha – alles siis saavad nii hukkunud, nende omaksed kui ka kogu ühiskond rahu

Eesti,
- Updated
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Täna mälestati 25. aasta möödumist traagilisest Estonia laevahukust ja Riigikogu esimees Henn Põlluaas on sel puhul teinud sotsiaalmeedias omapoolse avalduse.

“See on terve meie rahva tragöödia, aga samuti tragöödia Rootsi ja teiste riikide inimestele, kes sinna jäid. Õnnetus puudutas isiklikult ka minu perekonda, sest kaotasime tol ööl enda Rootsis elavad sugulased,” räägib Henn Põlluaas, kelle seisukohaks on, et laevahuku asjaolude lõplikuks väljaselgitamiseks tuleb avada uus uurimine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui ei olnud teada, kuipalju autosid ikka laeval oli ja milline oli nende tegelik last, oleks pidanud tuukrid laevale saatma ja selle selgeks tegema. Kui kahtlustati, et laeva põhjas oli võimaliku plahvatuse tagajärjel tekkinud auk, oleks pidanud laevakere üle vaatama ja nii edasi. Kui taheti millegipärast edasine uurimine ära keelata ja laev betooniga katta, oleks pidanud küsima – miks? Kui uurimistulemused kuulutati täiesti pretsedenditult salastatuks, oleks pidanud küsima miks ja kelle huvides kõike seda tehakse?” põhjendab Riigikogu esimees.

“Selline käitumine tõstatab märksa rohkem uusi küsimusi ja kahtlustusi kui annab vastuseid, mis kas kinnitavad või siis lükkavad erinevad versioonid ja kahtlustused ümber. Tõde tuleb igal juhul avalikuks teha, kas see meeldib kellelegi või mitte. Alles siis saavad nii hukkunud, nende omaksed kui ka kogu ühiskond rahu,” lisab ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused