Riigikogu esimees Henn Põlluaas: Venemaa pani oma avaldusega kahtluse alla Eesti õigusliku järjepidevuse

Eesti,
©UU
Riigikogu esimees Henn Põlluaas

Venemaa on taas näidanud, et tegelikult ei hooli Kreml headest suhetest mitte ühegi riigiga. Nüüd on nad siis otsustanud Tartu rahulepingu sajanda aastapäeva eel suunata oma ajaloovõltsimise ja valeliku propaganda teraviku jälle Eesti suunas.

Vene Föderatsiooni välisministeerium tegi avalduse, mida siinne suursaatkond levitas, milles nad eitavad Tartu rahulepingu kehtivust, Eesti okupeerimist ja Eesti Vabariigi õiguslikku järjepidevust. Ehk teisisõnu pandi kahtluse alla lausa Eesti Vabariigi eksisteerimine de iure.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi ei tee selline räige avaldus ei rahulepingut ega meie õigusjärgsust nn esimesest vabariigist kehtetuks, kuid näitab suurepäraselt Venemaa ebasõbralikku, et mitte öelda vaenulikku ja arrogantlikku suhtumist meisse.

Sellistel valedel on sügavam taust. Väites, et tänane Eesti Vabariik on hoopiski NSVL-i lagunemisel tekkinud mingi ENSV-i järelmoodustis, üritab Kreml luua endale võimalust sekkuda meie siseasjadesse, esitada erinevaid nõudeid meie kodakondsus ja keeleseaduse muutmiseks, eitada meie alade annekteerimist, vastutust okupatsiooniaegsete repressioonide eest jne.

Nad on seda kõike muidugi ka varem teinud, kuid seekordse rünnaku ajastus – Tartu rahulepingu juubeli eel – on eriti jõhker ja küüniline. Sellele puudub igasugune vabandus.

Avaldus tõestab veelkord, et uue piirilepingu ratifitseerimine ja rahvusvahelise õiguse järgi meile kuuluvate alade vabatahtlik ja tasuta loovutamine Venemaale ei tule kõne allagi. Sellest peaks lõppude-lõpuks aru saama ka meie endi suurimad äraandmispoliitikud. Meil puudub igasugune põhjus selle teema juurde tulemiseks.

Henn Põlluaas

 

TAUST

Zahharova: Tartu rahuleping on kehtetu ja kuulub ajalukku

Venemaa saatkond Eestis avaldas oma sotsiaalmeediakontol Vene välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova kommentaari seoses Tartu rahulepingu 100. aastapäeva tähistamisega Eestis.

Zahharova sõnul on välisministeeriumil palutud kommenteerida Eestis VNFSV ja tollase Eesti vabariigi vahel Tartu rahu allkirjastamise 100. aasta päeva tähistamist.

“Eesti kui riik, mis eksisteeris aastatel 1918-1940, kaotas rahvusvahelise õiguse subjekti staatuse NSVL-i koosseisu astumise tõttu ja Tartu leping kaotas jõu, sest mõlemad pooled, olles sellele allakirjutanud, osutusid rahvusvahelise õiguse ühe subjekti NSVL-I koosseisus olevaks. Lisaks puudub see leping ÜRO kehtivate rahvusvaheliste lepingute registrist,” ütles ta.

“Nagu teada ei seadnud Hitleri-vastase koalitsiooni (NSVL, USA, Suurbritannia) Teheranis, Jaltas ja Potsdamis saavutatud kokkulepped Euroopa sõjajärgse ülesehituse kohta kahtluse alla Balti riikide astumist NSVL-I,” märkis ta.

Zahharova sõnul on erinevalt Vene Föderatsioonist (NSVL-i järglasest) tänane Eesti uus riik, mis moodustus Nõukogude Liidu lagunemise järel ja on üks selle õigusjärglastest ja tunnustatud rahvusvahelise kogukonna poolt just sellisena.

“Eelnevast tulenevalt on 1920. aasta Tartu rahuleping kehtetu ja kuulub ajalukku,” ütles ta.

Kommentaarid

8 commentsOn Riigikogu esimees Henn Põlluaas: Venemaa pani oma avaldusega kahtluse alla Eesti õigusliku järjepidevuse

 • Avatar
  Leo Viller

  Seoses Venemaa ametliku suhtumisega Tartu rahulepingusse peaks Eesti Vabariigi kui ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme Välisministeerium tegema avalduse, ,mille kohaselt Eesti Vabariik avaldab oma täielikku toetust Jaapanile Nõukogude Liidu/Venemaa poolt okupeeritud ja annekteeritud Kuriili saarte küsimuses ja on vajadusel valmis toetama Hiina Rahvavabariiki tema püüdlustes tagastada Venemaa poolt anastatud territooriumid

 • Avatar

  Venemaa jaoks ei ole Eesti mitte iseseisev riik mis esindab OMA rahvast vaid sionistliku EU ja USA ripats.
  Sellest tuleneb ka vastav retoorika – kui Eesti rahvas suudaks sionistlike pankurite ikke murda siis ehk toon muutuks.
  Aga hetkel pole Eestis näha ühtegi sellist jõudu kes suudaks selle ikka murda – on ainult lilleline möga iseseivusest.
  Samas ei lähe see reaalsusega sugugu kokku – vaadake kas või kellele kuulub Eesti Pank – kas riigile või mitte!?
  Kas euro on eesti riigi poolt välja antud raha või välismaise kapitali poolt peale surutud finantsorjus?
  Ämaris, Jõhvis ja veel mõnes kohas viibivad NATO üksused ületavad juba Eesti Armee arvukust – võime ju neid kutsuda
  liitlasteks aga sisuliselt on tegu pangaokupatsiooni relvastatud kontrollorganiga.
  Meil on siin (hetkel ja mitte täielik loend) Ameerika, Prantsuse, Inglise, Poola ja veel mõne riigi relvajõud.
  Küsimus retooriline – kas see on normaalne?
  Meil on viimased aastakümned “võimul” olnud poliitilised rühmitused kelle peamine eesmärk oli Eesti müümine oksjoni korras.
  Hetkel EKRE nagu üritaks muuta seisu aga jällegi poolikult – sest ka nemad ei taha tõelise okupatsiooni teemat puudutada.
  Selle kõige valguses on Venemaa retoorika valus kõrvadele ja hingele aga sügavamal mõtlemisel kahjuks arusaadav.
  Arvestades esitatud raskeid küsimusi ja argumente ja meenutades UU eelnevaid tegevusi siis võtan täna aega millal
  antud kommentaar kustutatakse – on ju hea elada valgel pilvedel, et kõik on tore aga jätta rasked küsimused nurga taha…

 • Avatar

  Tuleb kasutada juhust ja võtta julgeolekunõukogus teemaks Venemaapoolne ajaloo võltsimine ning need asjad põhjalikult detailideni eksponeerida. Põnnama lüüa ei tohi.

 • Avatar
  Jüri Toomepuu

  Braavo Henn Põlluaas! Eestlastel on õigus olla peremehed oma põlisel kodumaal. Eestlastel on õigus Vabadussõjas orjastajate käest sangarliku võitlusega kätte võideldud ja Tartu rahulepinguga kinnitatud ja põlistatud Vabariigile.
  Meil pole vaja arvestada okupantide ja kurjuse impeeriumi järeltulijate esindajate valesid. Peame lõpetama ka kummalisel kombel presidendiks saanu lömitamine Eesti riigi ja rahva põlisvaenlase ees. Talle on vaja selgeks teham et vaenlase ees lömitamine on kaotajate poliitika.
  Eesti riik peab tagama eesti rahva ja kultuuri säilimise läbi aegade. Selleks peame olema valmis, kui vaja, kangelaslikuks võitluseks lahingutandril ja ühinema lakkamatuks võitluseks rahvuspoliitilisel tandril

 • Avatar
  Aleksander

  Peeter Kasekivil on õigus selles, et Pätsi allkirjastatud korraldused lõid aluse EW ülevõtmiseks samas ei allkirajastanud ta ühtegi dokumenti, mis otseslt EW olematuks muutis, seda enam, et Tartu Rahu kehtetuks tunnistaks. Venelased hakkasid sellest kehtetusest rääkima alles peale 1991. aastat. Teadagi, mis põhjusel.
  Samas pole midagi imestada, et venekeelne tatari-mongoli kultuuriruum on elevile läinud, nemad said täna Moskvast järjekordse rõõmustava signaali.

 • Avatar
  Aleksander

  Näedsa,’rjuski miri’ esindajad otsemaid roninud välja oma kremli holoplust välja näitama. A et siis katsapimongolite arust on Tartu rahu kehtetu? Kes siis Eesti poolt lepingu kehtetuks tunnistamise dokumendi koostamisel osales ja kes Eesti poolt alla kirjutas allkirjastas?

 • Avatar
  Leo Viller

  Päts on tunnistanud, et peale 1905. aasta Vene revolutsiooni põgenes ta pooliseseisvasse Soome, kus kohtus Staliniga. Pätsu jutu järgi lubasid tema ja Stalin vajadusel teineteist aidata. Nii et pole midagi imelikku, kui 20.- tel aastatel suurel hulgal kulda Venemaalt läbi Eesti Rootsi toimetati. Viktor Kingissepp, kes uuris ” omade ” poolt Leninile sooritatud atentaati – provokatsiooni , saadeti kiiresti Eestisse põrandaalusele tööle, kus ta KAPO poolt arreteeriti ja kibekähku kohtuotsuseta maha lasti. Räägib veel midagi välja. Päts oli sel ajal Eesti Vabariigi Riigivanem ( st peaminister )

 • Avatar

  Njah, seda kuulutatakse et kuulub ajalukku, aga mingit hollow causi ümber virisevad teatud tegelased siiamaani, mis on pigem nende usk, mille taga pole isegi mitte dokumente.

  Ei tea, kas nad sätivad eesti rahva küüditamise samuti küsimuse alla?

  Samuti vaadakem k6igepealt oma poliitikud yle kes Brüsseli poole vaadates kibelesid eestit maha müüma ja lausa 5% maast maha müüma käies venemaal selleks piirilepet tegemas – Urmas Paet, Kristiina Ojuland, Arnold Rüütel.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused