Riigikogu esimees Henn Põlluaas: Venemaa pani oma avaldusega kahtluse alla Eesti õigusliku järjepidevuse

Eesti,
©Uued Uudised
Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Venemaa on taas näidanud, et tegelikult ei hooli Kreml headest suhetest mitte ühegi riigiga. Nüüd on nad siis otsustanud Tartu rahulepingu sajanda aastapäeva eel suunata oma ajaloovõltsimise ja valeliku propaganda teraviku jälle Eesti suunas.

Vene Föderatsiooni välisministeerium tegi avalduse, mida siinne suursaatkond levitas, milles nad eitavad Tartu rahulepingu kehtivust, Eesti okupeerimist ja Eesti Vabariigi õiguslikku järjepidevust. Ehk teisisõnu pandi kahtluse alla lausa Eesti Vabariigi eksisteerimine de iure.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi ei tee selline räige avaldus ei rahulepingut ega meie õigusjärgsust nn esimesest vabariigist kehtetuks, kuid näitab suurepäraselt Venemaa ebasõbralikku, et mitte öelda vaenulikku ja arrogantlikku suhtumist meisse.

Sellistel valedel on sügavam taust. Väites, et tänane Eesti Vabariik on hoopiski NSVL-i lagunemisel tekkinud mingi ENSV-i järelmoodustis, üritab Kreml luua endale võimalust sekkuda meie siseasjadesse, esitada erinevaid nõudeid meie kodakondsus ja keeleseaduse muutmiseks, eitada meie alade annekteerimist, vastutust okupatsiooniaegsete repressioonide eest jne.

Nad on seda kõike muidugi ka varem teinud, kuid seekordse rünnaku ajastus – Tartu rahulepingu juubeli eel – on eriti jõhker ja küüniline. Sellele puudub igasugune vabandus.

Avaldus tõestab veelkord, et uue piirilepingu ratifitseerimine ja rahvusvahelise õiguse järgi meile kuuluvate alade vabatahtlik ja tasuta loovutamine Venemaale ei tule kõne allagi. Sellest peaks lõppude-lõpuks aru saama ka meie endi suurimad äraandmispoliitikud. Meil puudub igasugune põhjus selle teema juurde tulemiseks.

Henn Põlluaas

 

TAUST

Zahharova: Tartu rahuleping on kehtetu ja kuulub ajalukku

Venemaa saatkond Eestis avaldas oma sotsiaalmeediakontol Vene välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova kommentaari seoses Tartu rahulepingu 100. aastapäeva tähistamisega Eestis.

Zahharova sõnul on välisministeeriumil palutud kommenteerida Eestis VNFSV ja tollase Eesti vabariigi vahel Tartu rahu allkirjastamise 100. aasta päeva tähistamist.

“Eesti kui riik, mis eksisteeris aastatel 1918-1940, kaotas rahvusvahelise õiguse subjekti staatuse NSVL-i koosseisu astumise tõttu ja Tartu leping kaotas jõu, sest mõlemad pooled, olles sellele allakirjutanud, osutusid rahvusvahelise õiguse ühe subjekti NSVL-I koosseisus olevaks. Lisaks puudub see leping ÜRO kehtivate rahvusvaheliste lepingute registrist,” ütles ta.

“Nagu teada ei seadnud Hitleri-vastase koalitsiooni (NSVL, USA, Suurbritannia) Teheranis, Jaltas ja Potsdamis saavutatud kokkulepped Euroopa sõjajärgse ülesehituse kohta kahtluse alla Balti riikide astumist NSVL-I,” märkis ta.

Zahharova sõnul on erinevalt Vene Föderatsioonist (NSVL-i järglasest) tänane Eesti uus riik, mis moodustus Nõukogude Liidu lagunemise järel ja on üks selle õigusjärglastest ja tunnustatud rahvusvahelise kogukonna poolt just sellisena.

“Eelnevast tulenevalt on 1920. aasta Tartu rahuleping kehtetu ja kuulub ajalukku,” ütles ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused