Riigikogu esimeest tagandada sooviv Marko Mihkelson kujutleb ennast ikka veel tähtsa otsustajana

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakonna hukatuslik poliitika saab nüüd ka välismaal teatavaks. Pilt on illustratiivne.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson soovitab välja vahetada parlamendi spiikri Henn Põlluaasa, kuna viimane on seisukohal, et Tartu rahu järgsed alad tuleb Eestile tagasi nõuda.

Mihkelsoni seisukohavõtt näitab, et Reformierakond on valmis mistahes Eesti Vabariigi alusvundamendi peenrahaks tegema ja tegutseb selle nimel, et riigil oleks võimalikult vähe seda, mis seob taasiseseisvunud Eestit sõjaeelse Eesti Vabariigiga.

Tema jutt sellest, nagu mõjutaks oma alade tagasinõudmine Tartu rahu alusel NATO julgeolekut, on jabur – allianss pole nii nõrk, et vajuda kokku, kuna tema liikmed seisavad sirgeseljaliselt Vene ekspansiooni vastu.

Mihkelson võiks vaadata Jaapani poole, kes pole loobunud oma õigustest Lõuna-Kuriili saartele ja tuletab Venemaale seda kogu aeg meelde.

Pigem on Mihkelson ise julgeolekuohuks, sest tema pidev rõhumine liitlassuhete püsimisele olukorras, kus need on tegelikult jõujoonte muutumise tõttu juba mitmes vallas nõrgenenud, võib viia selleni, et Eesti magab olulised asjad maha.

Reformierakond käitub jätkuvalt ülbe tõusikuna, arvates, et nemad määravad, kes Eestis võimul võib olla ja kes mitte. Paraku on see ennasttäis seltskond üha enam mülkasse vajumas, sest opositsioonis ja riigipirukast eemal olles ei suuda poliitoravad peale klähvimise midagi enamat teha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused