Estonia huku uurimise komisjon peab arutelu koos Peterkopi ja Kurmiga. Uued Uudised teeb koosolekust otseülekande

Eesti,
- Updated

Täna koguneb riigikogu Estonia laevahuku uurimise toetusgrupp oma esimesele koosolekule, kus osalevad ka külalistena riigisekretär Taimar Peterkop ja endine riigiprokurör Margus Kurm. Koosolekul annab riigisekretär ülevaate Estonia huku uurimise hetkeseisust ning arutusele tuleb ka uurimise eesmärgi küsimus.

Toetusgrupi esimees Kalle Grünthal (EKRE) ütles, et toetusgrupp soovib riigisekretärilt, kui uurimise juhilt saada teavet, milline on hetkel Estonia huku uurimise hetkeseis ning millised on lähituleviku plaanid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kõige olulisemaks küsimuseks peab toetusgrupp aga asjaolu, mis on seotud uurimise tegeliku lõppeesmärgiga. Küsimus on eriti oluline seetõttu, et tulenevalt Eesti, Soome ja Rootsi poolt loodud ühiskomisjoni lõpparuandest oli tollal uurimise eesmärgiks vaid õnnetuse põhjuste väljaselgitamine, muutmaks edaspidiselt meresõit ohutumaks. Kahjuks ei olnud lõppeesmärgiks seatud õnnetuse süüdlaste väjaselgitamine, kelle tegevuse või tegevusetuse tõttu õnnetus toimus,“ lausus Grünthal, lisades, et riigikogu Estonia huku uurimise toetusgrupp loodab saada selgust just laevahuku uurimise lõppeesmärgis, oodates riigisekretärilt selles osas asjakohaseid ning põhjalikke vastused.

Koosolek algab 16. detsembril kell 12 ning sellest teeb portaal Uued Uudised ka videoülekande.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused