Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu juhatus ajab sügisel teerulli kuuri alt välja

01.08.2023
“Kui meie teeruliga üle sõidame, pole miski enam teema!”
© UU

Riigikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) rääkis Postimehele, et riigikogu juhatus koguneb järgmisel nädalal, et leida lahendus opositsiooni sadadele eelnõudele ja arupärimistele. Kui kompromissi ei tule, on Hussari sõnul võluvits riigikohtu otsus, mis tema hinnangul võimaldaks obstruktsioonist mööda minna.

Parlamendi fraktsioonid esitasid Riigikogu juhatusele ettepanekud, mida teha opositsiooni kevadel esitatud sadade arupärimiste ja eelnõudega. On pakutud nii Riigikogu vanematekogu kohtumist, erakondade esimeeste kohtumist, et kompromissi leida, kui ka erakorralisi istungeid.

EKRE teatas, et kompromissile saab minna ainult siis, kui võetakse tagasi homoabieluseadus ja maksutõususeadused.

Milline lahendus valitakse, võib selguda järgmise nädala teisipäeval, kui Riigikogu juhatus koguneb. Hussar ise on kompromissi poolt, kuid tema sõnul ei saa see kindlasti olla juba vastuvõetud eelnõude tagasipööramine, nagu on nõudnud EKRE, kes on ühtlasi ka lubanud obstruktsiooni jätkata.

Ilmselgelt ollakse teel sinnapoole, et kompromissi ei leita ning Riigikogu juhatus sõidab opositsioonist teerullina üle, kasutades argumendina riigikohtu juunikuist otsus. Kohus leidis teatavasti, et kevadise obstruktsiooni lõpetamine ehk arupärimiste ja eelnõude üleandmise piiramine oli vajalik, et tagada riigikogu töövõime, ja see ei rikkunud parlamendiliikmete õigusi.

 

Allikas: Postimees