Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu kogunes erakorralisele istungile, kus võimuliit püüab läbi suruda maksutõusud ja homoabielu

-
19.06.2023
Riigikogu saal

Riigikogu kogunes täna erakorralise istungile, kus võimuliit püüab jõuga läbi suruda maksutõusud ja seadustada homoabielu. Valitsus on sidunud kõik hääletused usaldushääletusega, mis võimaldab neil Riigikogu suures saalis mitte arutada eelnõudele laekunud parandusettepanekuid. Opositsioonierakonnad EKRE, Keskerakond ja Isamaa üritavad seaduste vastuvõtmist pidurdada, sest peavad valitsuse poliitikat riigile kahjulikuks.

Riigikogu erakorralise istungi päevakorras on muu hulgas valitsuse algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu arutelu. Eelnõuga tõstetakse alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimäärasid, et suurendada aktsiisitulu ning mõjutada alkoholi ja tubakatoodete kättesaadavust.

Päevakorras on ka valitsuse algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt tõuseb käibemaksumäär alates 2024. aasta 1. jaanuarist 20-lt 22 protsendile.

Ka on suures saalis valitsuse algatatud tulumaksuseaduse ja kaitseväeteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt kaotatakse mitmed maksusoodustused, tõstetakse tulumaksumäära ning asendatakse regresseeruv maksuvaba tulu ühtse maksuvaba tuluga.

Parlamendi ees on ka valitsuse algatatud perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on homoabielu seadustamine.

Istungi alguses esitasid opsitsioonierakonnad peaminister Kaja Kallasele umbusaldusavalduse. Umbusaldusavaldus tuleb päevakorda tõenäoliselt teisipäeval.