Riigikogu komisjon saadab kooseluseaduse tühistamise eelnõu esimesele lugemisele

Eesti,
- Updated
Germany_Gay_Marriage_77508.jpg-672c8

Riigikogu õiguskomisjon otsustas saata Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse esimesele lugemisele. Otsuse poolt hääletas seitse komisjoni liiget, neli istungil osalenut hääletusel ei osalenud.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme teatas Facebookis, et eelnõu esimesele lugemisele saatmise poolt hääletasid Isamaa ja Res Publica Liidu, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele peab eelnõu esimene lugemine toimuma riigikogu täiskogu seitsme töönädala jooksul eelnõu menetlusse võtmisest arvates. Antud eelnõu peaks seega seaduse järgi esimesele lugemisele jõudma hiljemalt sügisistungjärgu neljandal nädalal.

Eelnõu seletuskirjas seisab, et seaduse eesmärk on lõpetada seadusega tekitatud segadus, mis võib rikkuda õigustatud ootuse printsiipi ning sellega seoses tekitada hulgaliselt kohtulahendeid ning kulusid maksumaksjale.

Kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse esimene lugemine toimub riigikogus 12. oktoobril. Komisjoni ettepanek on eelnõu esimesel lugemisel siiski tagasi lükata.

BNS-UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused