Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu korruptsioonikomisjoni aseesimees Valdo Randpere on ise kuluhüvitisi kahtlaselt kasutanud

19.04.2022
Valdo Randpere kasutas eelnõu aega ära räuskamiseks ja EKRE süüdistamiseks.
© Uued Uudised

Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) kutsuti eile korruptsioonivastasesse erikomisjoni aru andma kuluhüvitiste kohta, kusjuures talle etteheite sisu ei tutvustatud. Mida aga on teinud kuluhüvitistega sama komisjoni aseesimees Valdo Randpere?

Kingo leiab, et komisjon tegeleb Riigikogu liikmete kuluhüvitiste teemaga selektiivselt. „Kuluhüvitiste sihipärane kasutamine on kogu aeg teemaks, aga millegipärast jäetakse välja Reformierakond, Keskerakond, sotsid ja Isamaa…, selle asemel üritatakse korruptante teha EKRE liikmetest, seda enam, et kuluhüvitiste kasutamises on selged piirid määramata ja seda on väga raske defineerida,“ rääkis Kingo. “Ainukene nõue on, et need peavad olema tööga seotud, seda minu kuluhüvitised on.”

Riigikogu korruptsioonivastast erikomisjoni juhib sotsiaaldemokraat Riina Sikkut, aseesimees on reformierakondlane Valdo Randpere. 21. juunil 2016. aastal kirjutas Postimees: „Valdo Randpere lendas kuluhüvitiste eest Taisse“ – ta käis talvel tööajast kaks ja pool nädalat Tais oma lõunamaakodus, vormistas selle lähetuseks ning küsis poole lennupiletite rahast kuluhüvitisena tagasi.

Selle lähetuse, mis kestis 18. veebruarist 6. märtsini, kiitis Riigikogu juhatus heaks. Randpere tunnistas, et käis Tais ja selle naaberriigis Myanmaris nii töö- kui ka isiklikes asjus. Samal aastal, kui Randpere esimest korda Riigikokku valiti, alustas ta kinnisvaraarendust Tai kuurordis, skandinaavlaste kogukonnas Ban Huay Yangi küla lõunaosas.

Oma Tai kinnisvaraärist on Randpere rohkem rääkinud Äripäevas. Seal on kirjas, et Tais, Bangkokist 300 kilomeetri kaugusel asuvas külas Ban Huay Yangis on tal koos hispaanlasest partneriga ehitamisel kaheksa maja, kokku 5000 ruutmeetril.

Loe siit:

https://leht.postimees.ee/3740519/valdo-randpere-lendas-kuluhuvitiste-eest-taisse

2013. aastal kirjutas aga Õhtuleht, kuidas Tais puhkav rahvasaadik Valdo Randpere on laskud maksta kuluhüvitiste eest kinni 175eurose telefoniarve, olles enda sõnul suures osas suhelnud telefoni teel valijatega.

Lisaks kõigele on Randpere Eesti-Tai, Eesti-Kambodža, Eesti-Laose, Eesti-Vietnami ja Eesti Myanmari parlamendirühma esimees. Ehk siis tegemist Tai eksootiliste naaberriikidega, kelle toetusrühmad on Randpere täiesti „omakasupüüdmatult“ asutanud.

Kert Kingo ütleb, et asutatud parlamendirühmaga saab “sõprussidemete” ja vastastikkuse koostöö nimetuse all külastada “sõprusriiki” kuluhüvitiste arvelt. „Kas te usute, et Randpere loodud parlamendirühmade riikide valik on juhuslik ja ta külastab neid paiku oma raha eest?“ küsib Kingo.

Ta toob näite, et samuti reformierakondlane Yoko Alender on Eesti-Rootsi parlamendirühma asutaja ja esimees. „Ja nädalavahetustel läheb ta “kohtumiste” nimetuse all Stockholmi, kus juhuslikult elab tema ema. Loomulikult kuluhüvitistega. Kas usute, et ta käib seal nädalavahetuseti koolidega kohtumas?“

Kingo: „Neid asju sotsist Riina Sikkuti juhitav Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon muidugi ei pea vajalikuks uurida ega politseisse saata.“

Riina Sikkuti abikaasa Siim oli Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler kuni 2021. aasta hilissügiseni, oli asekantsler ka sel ajal, kui Kingo olin samas ministeeriumis minister. Kingo: „Tabasin mitmeid olukordi, et info või dokumendid, mis oleks pidanud ministeeriumi kabinetiseinte vahele jääma, paistsid olema jõudnud Riigikogusse sotsiaaldemokraatide valdusesse.“