Riigikogu liige Kert Kingo esitas kuriteokaebuse kahe riigiprokuröri kohta

Eesti,
©UU
Kert Kingo

Riigikogu saadik Kert Kingo esitas riigiprokuratuurile kuriteokaebuse riigiprokurör Vahur Verte ja Raigo Aasa kohta.

Kingo süüdistab prokuröre kohtule valeandmete esitamises, võltsitud dokumendi teadlikus kasutamises, tõendite kõrvaldamises ning menetlusosalise ja tunnistaja teadlikus mõjutamises.

Kaebused puudutavad prokuröride tegevust mitmes kriminaalmenetluses.

Ühe kaasuse puhul on Riigikogus prokuröride töömeetodite kohta andnud hävitava hinnangu. Riigikohtu käesoleva aasta 14. juuni otsus heidab prokuröridele ette teadlikku ja tahtlikku valetamist kohtuasjas, kus Verte ja Aas püüdsid kaht meest vale abil kokku 30 aastaks vangi sokutada. Prokurörid jäid aga karistuseta ja tegutsevad edasi.

„Arvestades, et riigi peaprokurör Andres Parmas ei ole riigiprokuröride seadusrikkumiste osas midagi ette võtnud, siis otsustasin seda ise teha, sest Verte jätkab oma kuritegelikku käitumismustrit,“ ütles Kingo.

NImelt juhib Verte Kert Kingo vastu vastu algatatud poliitilist kriminaalprotsessi seoses kuluhüvitiste kasutamisega. “Ta on eeluurimise ajal korduvalt valetanud ja kohust eksitanud ning ebaseaduslikult omandanud minu e-kirjavahetuse,“ ütles Kingo.

Riigikogulase sõnul ei tohi riigiprokurör käituda seaduserikkujana, olgu eesmärk milline tahes. „Prokurör esindab riiki ja on äärmiselt oluline teha oma tööd rangelt seadustega kooskõlas. Prokurörid, kes rikuvad teadlikult menetlusnorme ja seadusi, ei sobi riigi esindajaks,“ ütles Kingo.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused