Riigikogu Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühm taunib Keskkonnaameti tegevust

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Linnamäe pais

Keskkonnaameti tegevus on olnud alates 2002. aastast kuni tänaseni äärmiselt vastuoluline, põhjustades praeguse olukorra, mis vajab Vabariigi Valitsuse tasemel sekkumist ning tekitab kahju kõigile osapooltele ressursside raiskamise näol.

Keskkonnaamet on juba on 2002. aastal kiitnud heaks Linnamäe hüdroelektrijaama (HEJ) taastamiseks vajaliku keskkonnamõjude hindamise (KMH), samuti on 2004. aastal keskkonnaminister Villu Reiljan lõhejõgede nimekirja määruse seletuskirjas kinnitanud, et nimistu ei puuduta olemasolevaid vesiehitisi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuleb lugeda üldiselt teadaolevaks, et hüdroelektrijaama ei rajata viieks ega kümneks aastaks, Keskkonnaamet pidi 2002. aastal KMHd heaks kiites kindlasti arvestama, et jaama tegevusaeg on pigem vahemikus 50 kuni 100 aastat.

Ometigi on keskkonnaametnikud seejärel kohaliku omavalitsusega ja avalikkusega kooskõlastamata sokutanud paisjärve ala koos elektrijaamaga Natura 2000 nimekirja ja hakanud seejärel võitlema paisu lammutamise nimel. 2014. aasta Keskkonnaameti kiri Keskkonnaministeeriumile andis selge signaali asjaosalistele ja huvitatud isikutele, et Keskkonnaamet on valmis kalakaitselised eesmärgid üle vaatama, säilitades paisjärve ning HEJ ning jättes paisjärve aluse ala lõheliste nimistust välja.

Jääb senini arusaamatuks, mille alusel , kuidas ja millal muudeti Keskkonnaameti  25.11.2014 kirjas toodud seisukohti ja miks Keskkonnaamet käesolevas KMH menetluses vastupidiselt 2014. aasta seisukohale deklareerib, et paisjärve aluseid kaitse-eesmärke ei muudeta?!

HMS § 5 lg 2 sätestab haldusorgani kohustuse, et haldusmenetlus viiakse läbi eesmärgipäraselt ja efektiivselt, samuti võimalikult lihtsalt ja kiirelt, vältides üleliigseid kulutusi ja ebameeldivusi isikutele.

Paraku tuleb tõdeda, et Keskkonnaameti vastuoluline käitumine ja tegutsemine seisukohtade andmisel Linnamäe paisu ja HEJ tegevuse tuleviku määramise osas, on kaasa toonud nii menetlejale endale kui Muinsuskaitseametile, Jõelähtme vallale ja Wooluvabrik OÜ-le väga suuri ressursikulusid.

Oleme  seisukohal, et kui KMH menetluse eesmärgipärasust, efektiivsust ja kuluökonoomsust peaks hindama halduskohus kogu Keskkonnaameti kaasneva tegevuse luban/ei luba/luban jälle/ikka ei luba taustsüsteemis, on kindlasti alust Keskkonnaameti tegevust taunida ning Vabariigi Valitsuse tasandil vastu võtta otsus, mis säilitab Linnamäe paisu tänases seisukorras ja võimaldab kahel hüdroelektrijaamal rahulikult roheenergiat toota.

 

Kai Rimmel

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige

Riigikogu Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühma esimees

Jõelähtme Vallavolikogu liige

 

4 commentsOn Riigikogu Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühm taunib Keskkonnaameti tegevust

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Minu vanaisa küsis alati kui tuli juttu mõnest mõtetust tegevusest-“Mida teeb koer kui tal parajasti midagi teha ei ole”?

 • Avatar

  Minu teada on ülesvoolu ka üks suur paberivabrik.
  Kui oli juttu rajatavast paberivabrikust Emajõele, siis olid rohelised (mehikesed) sellel mõttel, et paberivabrik rikub jõe vee kapitaalelt ära. (Tõenäoliselt olekski rikkunud). Samas Linnamäe hüdroelektrijaama veehaardel olev paberivabrik on “nii puhas”, et lõhe läheb tema juurde kudema?
  Mitte ei aaa neist rohelistest aru! Tundub, et nad on selliste teemade arutamiseks liiga “rohelised”.
  :-E

 • Avatar

  Kaasmaalased!
  Meie vaarisadel oli põhimõte – eelkäijate tööd ei lõhuta… Ärgem pidagem end tänapäeval neist targemaks!

 • Avatar
  Tõnu Tõnso

  Linnamäe hüdroelektrijaamast 3,5 km ülesvoolu on Jägala juga, mis nagunii takistab merelt kudema tulevate kalade edasipääsu. Seetõttu ei ole kalade edsipääsu ettekäändel mingit mõtet hävitada töötavat Linnamäe hüdrolektrijaama, millel on ka teatav ajaloolis-kultuurilooline väärtus. Iseasi on see uus Jägala Hoa hüdroelektrijaama monstrum, mis rajati Jägala joast vee möödajuhtimiseks ning mis muudab suvekuudel Jägala joa naeruväärseks nirekeseks. Jägala juga on Eesti võimsaim ja uhkem juga, selle kogu ilu tuleb taastada. Jägala joa visuaalne väärtus ei ole rahas mõõdetav. Kokku võttes – Jägala joa hüdroelektrijaam tulks likvideerida aga Linnamäe hüdroelektrijaam tuleb alles jätta!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused