Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu saadikud ei istu kaugistungite ajal mitte kodus, vaid kolavad ilma mööda ringi

24.11.2021
Riigikogu saal oli kaugistungite ajal hõre.
© UU

Kuigi Riigikogu enamus surus väidetavalt koroonaviiruse leviku piiramiseks läbi korra, et novembris peetakse kaugosalusega istungeid, kus saadikutel ei ole vaja istungisaali koguneda, osalevad Riigikogu liikmed samal ajal mitmetel silmast-silma kohtumistel ja reisivad ka väljaspool Eestit, vahendab ERR.

Kaugistungite vastu olid valdavalt opositsiooni kuuluvate Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud, otsuse poolt oli samas rohkem saadikuid (62) kui on koalitsioonil parlamendis saadikuid, mis näitab, et osa opositsioonist ühines selle sooviga. EKRE saadikud olid kõik vastu.

Rahvusringhääling kirjutab, et komisjonide istungid ikka toimuvad ja kuigi neis saab osaleda ka videosilla vahendusel, on kohale kutsutud nii ministreid kui teisi ametnikke. Küll aga toimuvad komisjonide väljasõiduistungid, samuti kohtuvad saadikud välismaa poliitikutega. Lisaks on sel nädalal välisvisiitidel üle kümne Riigikogu liikme.

Kaugistungitele ülemineku algatas Reformierakond, kellel puudus mõistlik seletus selle kohta, miks seda üldse vaja on, kusjuures peamise põhjusena mainiti eeskuju näitamist ühiskonnale. Riigikohus aga võttis menetlusse Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikme Priit Sibula kaebuse parlamendi kaugistungite kohta.

“Teatavasti ei kajastanud Riigikogu täiskogu otsuse aluseks olnud Reformierakonna kiri ühtegi kaalukat põhjust, rääkides vaid ühiskonna kõrgest nakatumisest, Riigikogu liikmete kõrgest vaktsineeritusest ning valitsuse soovitustest teha kaugtööd olles nii ühiskonnale eeskujuks,” märkis Sibul. (ERR-BNS)