Riigikogu saadikud ei istu kaugistungite ajal mitte kodus, vaid kolavad ilma mööda ringi

Eesti,
©UU
Riigikogu saal on kaugistungite ajal hõre.

Kuigi Riigikogu enamus surus väidetavalt koroonaviiruse leviku piiramiseks läbi korra, et novembris peetakse kaugosalusega istungeid, kus saadikutel ei ole vaja istungisaali koguneda, osalevad Riigikogu liikmed samal ajal mitmetel silmast-silma kohtumistel ja reisivad ka väljaspool Eestit, vahendab ERR.

Kaugistungite vastu olid valdavalt opositsiooni kuuluvate Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikud, otsuse poolt oli samas rohkem saadikuid (62) kui on koalitsioonil parlamendis saadikuid, mis näitab, et osa opositsioonist ühines selle sooviga. EKRE saadikud olid kõik vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvusringhääling kirjutab, et komisjonide istungid ikka toimuvad ja kuigi neis saab osaleda ka videosilla vahendusel, on kohale kutsutud nii ministreid kui teisi ametnikke. Küll aga toimuvad komisjonide väljasõiduistungid, samuti kohtuvad saadikud välismaa poliitikutega. Lisaks on sel nädalal välisvisiitidel üle kümne Riigikogu liikme.

Kaugistungitele ülemineku algatas Reformierakond, kellel puudus mõistlik seletus selle kohta, miks seda üldse vaja on, kusjuures peamise põhjusena mainiti eeskuju näitamist ühiskonnale. Riigikohus aga võttis menetlusse Riigikogu Isamaa fraktsiooni liikme Priit Sibula kaebuse parlamendi kaugistungite kohta.

“Teatavasti ei kajastanud Riigikogu täiskogu otsuse aluseks olnud Reformierakonna kiri ühtegi kaalukat põhjust, rääkides vaid ühiskonna kõrgest nakatumisest, Riigikogu liikmete kõrgest vaktsineeritusest ning valitsuse soovitustest teha kaugtööd olles nii ühiskonnale eeskujuks,” märkis Sibul. (ERR-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused