Riigikogu Tiibeti toetusrühm nõuab meelsusvangide vabastamist ning usuvabadust Tiibeti rahvale

Eesti,
©Scanpix
Tiibeti vaimne juht Dalai-laama

Riigikogu Tiibeti toetusrühm võttis vastu poliitilise avalduse, milles nõuab pantšen-laama ja teiste meelsusvangide vabastamist ning usuvabadust Tiibeti rahvale.

Avaldame avalduse täismahus:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

17. mail 2020 möödub 25 aastat päevast, mil Hiina kommunistlik režiim vangistas Tiibeti XI pantšen-laama Gedhun Choekyi Nyima. Kuueaastaselt sai temast maailma noorim meelsusvang. Nüüdseks on ta saanud 31-aastaseks ja teda hoitakse endiselt täielikus eraldatuses välismaailmast. Kuni praeguseni ei ole võimaldatud temaga kohtuda ühelgi režiimivälisel isikul.

Riigikogu Tiibeti toetusrühm on seisukohal, et Pekingi režiimi ei saa pidada osaks tsiviliseeritud riikide perest, kuni jätkub Tiibeti rahva ja kultuuri hävitamine ning tiibetlaste enesemääramispüüete mahasurumine.

Juhime samuti tähelepanu 2001. aastal Tallinnas toimunud Esindamata Rahvaste Organisatsiooni VI Peaassamblee avaldusele, mis väljendas sügavat muret meelsusvangide, sealhulgas XI pantšen-laama olukorra üle ja kutsus Pekingi valitsust üles avama eeltingimusteta läbirääkimisi Tiibeti vaimse juhi, XIV dalai-laamaga.

Ühtlasi rõhutame, et põlisrahvaste kultuuri ja traditsioonide hävitamine on Pekingi režiimi jaoks tavapärane ja süstemaatiline tegevus, mis ei piirdu üksnes Tiibetiga. Näiteks on viimastel aastatel ilmsiks tulnud hulk tõsiasju uiguuride tagakiusamisest kommunistliku režiimi nn ümberkasvatuslaagrites.

Kutsume üles kõiki vabadustarmastavaid rahvaid ja maailma üldsust avaldama Hiina kommunistlikule valitsusele survet Tiibeti poliitvangide vabastamiseks ning usu- ja sõnavabaduse tagamiseks kogu režiimi võimu all oleval territooriumil. See on võimalik üksnes läbirääkimiste teel, kuhu on kaasatud eksiilis asuvad Tiibeti esindajad.

EKRE esindajad Tiibeti toetusrühmas on Ruuben Kaalep ja Paul Puustusmaa.

UU

8 commentsOn Riigikogu Tiibeti toetusrühm nõuab meelsusvangide vabastamist ning usuvabadust Tiibeti rahvale

 • Avatar
  Ants Jürman

  Riigikogu on pehmelt öeldes silmakirjalik, sest miks pole loodud
  -USA põlisrahvaste toetusgruppi (nende olukord on kordades hullem tiibetlastest)
  -Vaba Kurdistani toetusrühma (Kurdistani üheks tükeldajaks oli eelmise saj. 20-te esimesel poolel Johan Laidoner)
  -“separatistlikku” Baskimaad, kel puudub EL-s isemääramisõigus nii Hispaania kui Prantsuse konstitutsiooni põhjal.
  Isemääramisõigust omavaid:
  -Quebeci provintsi (kuigi Charles de Gaulle ütles juba 1971 Kanada visiidil ajaloolise lause “Vive la Quebec libre!)
  -1783 Inglismaaga kokku läinud ja tolleks hetkeks pankrotistunud Soti kuningriiki
  Erru läinud Dalai laama on oma esinemistes kinnitanud, et Tiibet on Hiina RV osa ja nõudnud üksnes suuremat kultuuriautonoomiat.
  Õnneks hiina rahvasaadikud nii rumalad pole, et moodustaksid vastusammuna Kirde-Eesti eripiirkonna toetusgrupi Pekingis, lisaks tasub meenutada, et peale nõukogude ja hiina rahva “igavese sõpruse” kokkuvarisemist aastal 1962 ei tunnustanud HRV koos Albaania RV-ga ainsate mittekapitalistlike riikidena Eesti kuulumist NSV Liitu.
  Eesti parlament on korra juba libedale teele asunud kui pandi kokku Tsetseenia toetusgrupp, täna võiks seda tagantjärele iseloomustada kui rahvusvahelise terrorismi (Beslan, Budjonnovsk, Moskva Ost teater) toetamist koos rublamüügiga kindral Dzohhar Dudajevi Itskeeria Vabariigi valitsusele (senini on jäänud arusaamatuks miks seda Minskist startinud lennukit kahjutuks ei tehtud, aga tõenäoliselt puudus VF-l sel 1993 aastal korralik kontroll oma õhuruumi üle). Meil kujutati Tsetseenia esimest kui ka teist sõda kui vabadusvõitlust, aga tegelikult osalesid selles lisaks tsetseenidele ka äärmusliku islamit esindavad vahabiidid kui ka palgasõdurid paljudest araabia riikidest. Kuigi Venemaal kasvab moslemite osakaal nende suurema sündivuse tõttu võrreldes slaavlastega, on nad radikaalsusega palju paremini toime tulnud kui EL ja Eesti võiks kallutatuse ning Hiinale rusika näitamise asemel suhtuda ühesuguselt igasugusesse ebaõiglusesse, mis maailmas valitseb

  • Avatar
   White Pride Worldwide

   USA põlisrahvaste olukord on hea, neil on eriõigused. Kurdid on lihtsalt kommunistid ja Baski separatistid on vist ka enamuses marksistid.

  • Avatar
   Liberaal Natsionalist !

   Vähemalt leidub veel mõni kainemõistusega inimene Eestimaal,kes ei toeta marionettide pugemis poliitikat suure Ameerika ees!

 • Avatar
  Hiina sõber!

  Hiinas pole kohta religioonile,seal ei tegeleta mingi usuga,vaid reaalsete asiadega,et toita 1,5 miljardit inimest ja et riik oleks stabiilne!Eestlased topivad oma nina asijasse,millest nad midagi ei tea,lihtsalt naerukoht!!!!

  • Avatar

   Kui oled hiina sõber,siis ka järelikult põhja korea,vene,jne.s.tt mis s.tt.

   • Avatar
    Hiina sõber!

    Vihkamine on üks irratsionaalne mõtlemine ! Irratsionalism (ladina sõnast irrationalis mittemõistuslik) mõistust alahindav suund idealistlikus filosoofias. Irratsionalism on ratsionalismi vastand – ratsionalism võimendab iseseisva mõistuse rolli teadmise omandamisel ja õigustamisel, irratsionalism kas piirab või eitab mõistuse rolli. Irratsionaalsus eeldab maailmavaateliste valdkondade olemasolu, mis on mõistuse jaoks kättesaamatud ja saavutatavad ainult selliste tunnuste abil nagu intuitsioon, tunne, instinkt, ilmutus, usk jne. Niisiis kinnitab irratsionalism reaalsuse irratsionaalset olemust.

 • Avatar

  Kas tohiks paluda?
  Vabastage esmalt oma rahvas ja siis tegelege Tiibetiga!
  Vaba rahvas saab ka teiste vabadusega tegeleda, praegusel hetkel on Tiibet sekundaarne ja me peame omad asjad korda saama!

 • Avatar

  Tore, et vähemalt julgetakse selline avaldus teha, kuid tegelikult vajatakse reaalseid tegusid.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused