Riigikogu valis Kersti Kaljulaiu 81 poolthäälega Eesti uueks riigipeaks

Eesti,
- Updated
©UU
Kersti Kaljulaid

Riigikogu valis esmaspäeval Kersti Kaljulaiu 81 poolthäälega Eesti uueks riigipeaks.

Ristiga märgistamata sedeleid oli 17. Valituks osutumiseks oli kandidaadil vaja koguda vähemalt 2/3 koosseisu ehk 68 saadiku toetus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Presidenti asusid esmaspäeval valima 98 riigikogu liiget. Riigikogu veebilehel kuvatava statistika järgi ei olnud esmaspäeval riigikogu saalis kohal keskerakondlased Siret Kotka, Martin Repinski ja Rein Ratas.

EKRE riigikogu liige ja erakonna presidendikandiaat Mart Helme ütles, et nende seitse saadikud jätsid valimissedalid tühjaks ja seda olin nad varem ka avalikult öelnud. “Meie volikogu otsustas nii ja meie oleme demokraatlik erakond,” sõnas Helme.

Esmaspäeval riigipeaks valitud Kersti Kaljulaid kinnitas riigikogus pressibriifil, et Eestis peaksid inimesed üksteisega rohkem rääkida.

“Meil tuleb üksteisega rohkem rääkida. Asun tööle, et luua oma suhtlusvõrgustik, et olla seal, kus inimestel on raske,” rääkis Kaljulaid.

Ta avaldas lootust, et esmaspäeval võitis kogu Eesti. “Sest nägime, et kui riigikogu liikmed on lubanud, siis nad ka teevad seda, mida nad on lubanud,” ütles Kaljulaid.

Ta kinnitas, et esimene visiit tuleb tal kindlasti oma naabrite juurde, täpsustamata siiski konkreetset riiki. Kaljulaid kinnitas, et Eesti suhtes Baltimaadega on praegu väga head ja nii jääb see kindlasti ka edaspidi.

“Täna on kõige tähtsam see, et saaksime üle mustvalgest mentaliteedist, et saaksime omavahel arutada ja leiaksime ühise tee,” rääkis Kaljulaid.

Ta tõdes, et kõigi eestimaalaste mured on ühesugused ning erinevaid lahendusteid tuleb läbi arutada. “Tahan olla nõudlik probleemide tõstatamisel ja delikaatne nende lahendamisel,” ütles Kaljulad.

Ta kinnitas, et on valmis suhtlema inimestega ka vene keeles ning soovib jääda elama oma Nõmme koju, mitte kolida Kadriorgu.

UU

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused