Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu võttis arutusele EKRE ja Isamaa algatatud pöördumise riikide parlamentide poole Ukraina toetuseks

-
01.03.2022
Riigikogu saal
© Scanpix

Täna võttis Riigikogu juhatus menetlusse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa fraktsiooni poolt algatatud eelnõu Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide, USA Kongressi ja teiste riikide parlamentide poole, kes on kehtestanud sanktsioone Venemaa Föderatsioonile Ukraina-vastase sõja eest.

Pöördumise täistekst on siin:

Eesti Vabariigi Riigikogu pöördumine Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide, USA Kongressi ja teiste riikide parlamentide poole, kes on kehtestanud sanktsioone Venemaa Föderatsioonile Ukraina-vastase sõja eest

Riigikogu avaldab toetust Ukraina riigi kaitsjatele ja rahvale võitluses kuritegelikku sõda alustanud Venemaa Föderatsiooniga. Ukraina on pöördunud maailma riikide poole palvega kehtestada kohe täiendavad sanktsioonid, et mõjutada Venemaa Föderatsiooni sõjategevusest loobuma.

Riigikogu rõhutab, et Venemaa Föderatsiooni agressioon Ukraina vastu tuleb selgesõnaliselt hukka mõista, sest Venemaa Föderatsiooni sõjategevus on aegumatu kuritegu rahu vastu.

Riigikogu kutsub kõikide riikide parlamente võtma vastu avaldusi, milles kutsutakse enda valitsusi üles toetama kohe rakenduvate täiendavate sanktsioonide kehtestamist Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi vastu.

Riigikogu kutsub üles viivitamata kehtestama Venemaa Föderatsiooni vastu kaubandusembargo, mis kätkeks endas ka naftat, gaasi ja teisi maavarasid.

Riigikogu kutsub kõiki riike, kes seda veel teinud ei ole, sulgema enda õhuruum ja sadamad Vene lennukitele ja laevadele ning külmutama diplomaatilised suhted Venemaa Föderatsiooniga.

Riigikogu kutsub kehtestama lennukeelu Vene sõjalennukitele ja kopteritele Ukraina territooriumi kohal.

Riigikogu kordab üleskutset liikmesriikidele anda Ukrainale Euroopa Liidu kandidaatriigi staatus ja NATO liikmelisuse saavutamise teekaart.

Riigikogu kutsub üles riikide valitsusi ja parlamente pakkuma Ukrainale poliitilist, majanduslikku, sõjalist ja humanitaarabi, et toetada ukraina rahvast ning Ukraina riigi suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.