EKRE üks esimesi võite võimul olles – Riigikogu võttis vastu alkoholi aktsiisimäärasid langetava seaduse

Aktsiisilangetused toovad koju tagasi seni võõrsile voolanud raha.

EKRE valimisprogrammis oli olulisel kohalt maksulaekumiste tõstmine aktsiisilangetuste kaudu ja rahandusminister Martin Helme lubadus 1. juulist vähemalt alkoholiaktsiisiga asi käima panna, on teoks saanud.

Riigikogu võttis neljapäevasel täiskogu istungil vastu seaduse, millega langetatakse 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid 25 protsenti, seaduse poolt hääletas 70 riigikogu liiget ja vastu oli 9 liiget.

Isamaa fraktsiooni, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ja Keskerakonna fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seadus näeb ette vähendada 25 protsenti õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid piirikaubanduse ohjeldamise eesmärgil, teatas riigikogu pressiteenistus.

Alkoholi aktsiisimäärade langetamisega antakse ettevõtjatele võimalus vähendada alkoholi hindu, et saada kontrolli alla alkoholi piirikaubandus Lätist. Alkoholi odavnemisel võivad väheneda Lätist soetatud alkoholi kogused ja kasvada Eestist ostetud alkoholi kogused.

Alkoholi- ja teiste aktsiiside langetamine on Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna üks olulisematest valimislubadustest. Rahandusminister Martin Helme tegeleb oma haldusalal ka kütuseaktsiisi langetamise ettevalmistamisega.

Parafraseerides tuntud ütlust selle kohta, et õlle hinda tõstnud valitsus langeb, märkis üks koalitsioonipoliitikutest Helir-Valdor Seeder hiljutisel kohtumisel naljatamisi, et õlleaktsiisi langetanud valitsus on igavene. Seda mõistagi mitte joomise, vaid võõrsile voolanud raha kojutoomise kontekstis, sest sel moel tõusevad ka maksulaekumised.

Kommentaarid