Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogus toimus avalik arutelu teemal “Kas Euroopa Liit hukutab end ise?”

22.09.2016
14435313_10154534687378221_879553917673572027_o

Neljapäeval 22.septembril toimus Riigikogu konverentsisaalis avalik arutelu Euroopa Liidu tuleviku üle. Osalesid riigikogu liikmed Jaak Madison, Jüri Adams, Marianne Mikko ja Kalle Palling, modereeris Mart Nutt. Arutelude põhiküsimuseks oli “Kas EL peaks liikuma ühtse riigi suunas või jääma erinevate riikide liiduks?”. Konverentsi korraldas MTÜ Jaan Tõnissoni Instituut koostöös Euroopa Liidu asjade komisjoniga.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnavõtt oli seotud Brexitiga. „Eelnev üledramatiseering ei osutunud tõeks, sest Euroopa on ikka sama koha peal ning ka Suurbritannia majandus näitab stabiliseerumise märke. Loomulikult saame adekvaatse hinnangu anda alles mõne aasta pärast, sest hetkel me veel ei tea, kuidas see mõjutab teiste liikmesriikide meelsust ning mida toovad endaga kaasa ka peagi saabuvad valimised Prantsusmaal ja Hollandis, kus osad erakonnad on samuti lubanud korraldada referendumi.“

Madison ütles, et me peame aktsepteerima Suurbritannia otsust ning heast küljest on pretsendendi loomine, et Euroopa Liidust on võimalik lahkuda, kui rahvas seda soovib läbi referendumi. Hoolimata aga liikmesriikide otsusest, jäävad nad ikkagi osaks Euroopast, sest Euroopa Liit või eurooplased ei ole automaatselt võrdne föderalismi suunas liikuva kunstliku moodustisega. Julgeoleku alaselt ning ka suurima kaubanduspartnerina jäävad Eesti ja Suurbritannia nagunii tugevasti seotuks, sõltumata Euroopa Liidust.

UU