Riigikokku jõuab EKRE töö tulemusel arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle

Eesti,
- Updated
Jaak Madison
©Erik Peinar
Jaak Madison

Riigikogu õiguskomisjon otsustas korraldada 17. mail suures saalis riiklikult tähtsa küsimusena arutelu VEB-fondi teemal. Arutelu Eesti ajaloo suurima finantskuriteo üle jõuab suurde saali tänu Jaak Madisoni poolt menetlusse antud eelnõule, mis taotleb VEB-fondi afääri tekitatud kahjude hüvitamist.

Kavandatava arutelu otstarve on saada selgust, et kui riik on sekkunud eraõiguslikesse suhetesse läbi Riigikogu otsuse ja läbi Eesti Panga tegevuse, siis missugustel tingimustel on Eesti riik tänase olukorra eest vastutav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE fraktsiooni liige Jaak Madison avaldab heameelt, et VEB-fondi teema tõstatub Riigikogus riiklikult olulise tähtsusega küsimusena.

„VEB-fondi seotud mahhinatsioonid on Eestit kummitanud juba üle kahe aastakümne, aga siiani pole välja selgitatud tegelikke kahjutekitajaid. Me ei tohi unustada, et VEB-fondist haihtunud rahaga võis Reformierakond panna 1999. aastal aluse oma 17 aastat kestnud võimuperioodile,“ ütles Madison. “Nii mitmedki VEB-fondi afääriga seotud inimesed toimetavad tänaseni Eesti poliitilise või majandusliku eliidi hulgas.”

Arutelu tulemusena võib sündida ettepanek Vabariigi Valitsusele, samuti peaks selguma praegu Riigikogu menetluses oleva VEB-fondi puudutava otsuse eelnõu 515 OE edasine menetluskäik.

Antud eelnõu, mis taotleb VEB-fondi kahjude hüvitamist, andis 2017. aasta septembris Riigikogule üle Jaak Madison, kes on ka eelnõu üks algatajatest.

Seonduvad lood

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused