Riigikokku naasev Urmas Espenberg annetab lahkumishüvitise heategevuseks

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Urmas Espenberg.

Riigikogu liige Urmas Espenberg, kes pidi Mart Helme parlamenti naasmise järel Riigikogust asendusliikmena lahkuma, annetab lahkumishüvitise heategevusele, sest naaseb lähiajal seoses Alar Lanemani siseministriks saamisega taas parlamenti.

„Ma ei pea õigeks poole aasta palga suurust hüvitist endale jätta, sest naasen lähiajal tööpostile. Samas arvan, et raha Riigikantseleile tagastamise asemel on otstarbekam, kui raha jõuab otse sinna, kus seda kõige rohkem kiiresti vajatakse – heategevusse,“ ütles Espenberg.

Espenberg kavatseb teha annetuse Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondile, Eesti Vähiliidule ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondile.

„Olen tänulik Tallinna Lastehaiglale oma kolmanda lapse elu päästmise eest 2005. aastal. Eriti praegusel koroonakriisi ajal tuleb meditsiinitöötajaid toetada,“ märkis Espenberg.

Riigikokku tagasi tulles kavatseb Espenberg jätkata oma igapäevast tööd sotsiaalkomisjoni liikmena ja eesti keele õppe erikomisjoni liikmena.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused