Riigikontroll: meid pole ümber veenatud, oleme endistel seisukohtadel

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sotsiaalministeeriumi seinte vahel tuleb tegevuse seaduslikkusele rohkem tähelepanu pöörama hakata. Pilt on illustratiivne.

Riigikontrolli nõunik Toomas Mattson saatis vastulause Postimehe loole “Millega Kiik riigikontrolli meelt muutis?” Vastulause lükkab ümber  Postimehe öeldu, et “Kiige selgitused suutsid aga riigikontrolli rahuldada. Kuidas ümberveenmine toimus?”

Riigikontroll ütleb, et Postimehe artiklis toodud küsimustele tegelikult vastust pole. “Ei saagi olla, sest minister Tanel Kiik ei ole Riigikontrolli meelt millegagi muutnud. Samuti ei ole Riigikontroll aktsepteerinud Sotsiaalministeeriumi ja ministri arusaama, et vaidlusaluste projektide rahastamine oli kooskõlas hasartmängumaksu seadusega. Seega on artiklis jäetud mulje, nagu oleks Riigikontroll oma seisukohti muutnud, täielikult eksitav.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikontroll on täpselt samadel seisukohtadel, mis on väljendatud tänavu veebruaris sotsiaalministrile saadetud kirjas. Riigikontroll leiab jätkuvalt, et vaidluse all olnud viit projekti oleks olnud õige rahastada mitte hasartmängumaksu laekumistest pärinevatest summadest, vaid Sotsiaalministeeriumi muust eelarverahast, sest nende projektide sisu ei paigutunud hasartmängumaksu seaduses antud kasutusvaldkondade loetelu alla. Küsimus ei ole selles, milline ühing raha taotles, vaid selles, kas projekti sisu mahub seaduses toodud loetelu alla.

Riigikontroll on varemgi väitnud ja kordab üle, et antud juhtumite korral olid taotlejad käitunud korrektselt ja raha taotlenud heas usus. Riigilt projektidele toetust saanud ühingutel oli ja on põhjust eeldada, et neile laekuv projektitoetus on välja makstud selleks ette nähtud eelarvesummadest. Seega on Sotsiaalministeeriumi vastutada, et projektitoetuste väljamaksed toimuksid seaduslikest allikatest, see ei ole toetuse saajate probleem.

Riigikontroll leiab, et Sotsiaalministeeriumil tuleb lähtuda hasartmängumaksu laekumistest pärineva raha kasutamisel selle sihtotstarbest ning rahastada neid projekte, mis ei paigutu hasartmängumaksu seaduses loetletud kasutusvaldkondade (meditsiin, hoolekanne, pered, vanurid ja puuetega inimesed ning hasartmängusõltuvusega inimesed) alla, ministeeriumi muudest eelarvesummadest.

Teine võimalus on algatada hasartmängumaksu seaduse muutmine, millega laiendataks sellest maksust Sotsiaalministeeriumile laekuva osa kasutusalasid käsitlevat loetelu.

Seega pole olnud ei ümberveenmist ega Kiige rahuldavad seletusi, vaid sotsiaalministeeriumil tuleb raha leida oma vahenditest, mitte hasartmängurahast.

Allikas: Postimees

4 commentsOn Riigikontroll: meid pole ümber veenatud, oleme endistel seisukohtadel

 • Avatar

  Imelikud asjad. Kuidas saab kontrollitav ehk siis Kiik eirata kontrollija seisukohta? Kas lumehelbekesed ei saa aru, et siin ei ole hetkel mingi etlemis võistlus vaid kontrolli teostav organ on avaldanud oma seisukoha ning see seisukoht ei ole lihtsalt suvast prügikasti visatav.

  Teine asi on see heatahtlik ootus ja muu selline jutt ehk et kui üks tegelane peaks tegema üks kord ühe seadusega vastuolus otsuse, siis ei saagi seda otsust enam tühistada, sest kasusaajal on tekkinud põhjendatud ootus seda ebaseaduslikku kasu edasi saada? Täielik tsirkus…

 • Avatar

  Kummastav kuidas saab minister Kiik Riigikontrolli otsust nii ülbelt ignoreerida?

 • Avatar

  Olen endiselt seisukohal, et riigieelarvest EI TOHI erastruktuure elus hoida. Kui siis riik esitab tellimuse teenuse saamiseks ja raha liigub, ning see EELDAB, et
  riik ja maksumasjad saavad REAALSET teenust/tööd/kaupa. Mitte aga mingi MTÜ leiab, et tema eesmärk on püha ja õiglane ja riik maksku talle see lõbu kinni.
  Mingil põhjusel arvan, et Eestis on piisavalt palju inimesi kes sellist seisukohta jagavad – kui esmasest emotsioonist üle saavad.

  • Avatar

   Piisavalt palju on praegu, kui emotsioonidest üle saadakse, lisandub neid eeldatavasti nii, et jääbki ainult ministeerium (vast ka mõni põhimõtteline mitteseaduskuulekas taotleja)

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused