Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigireetmine on Eestis suhteliselt ohutu tegevus – elu nagu Bondi-filmis

-
21.09.2018
Riigireetmine on Eestis suhteliselt ohutu tegevus – elu nagu Bondi-filmis

Eesti julgeoleku- ja justiitssüsteemis toimus taas üks kummaline lugu, mis lisab taas veendumust, et selles ruumis valitseb täielik segadus, mis soodustab ka vaenlaste tegutsemist.

Delfi vahendab, et Harju maakohus mõistis eelmisel nädalal Eesti Vabariigi vastases vandenõus süüdi 32-aastase Jevgeni, kes kogus andmeid Venemaa sõjaväeluure jaoks. Otsus jõudis avalikkuse ette kohtu vea tõttu.

Selle kohta ilmus uudis algselt Õhtulehes. Seal oli kohtuotsusele viidates kajastatud, et uurimisel kogutud andmetel värbas Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsus (GRU) Eesti kodakondsusega ja keskeriharidusega Jevgeni, kui ta viibis Venemaal. Venemaa agendina sai tema varjunimeks “Tendrit”. Jevgeni osales riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt GRU Eesti-vastases agentuur-operatiivtöös.

“Mul on hea meel, et kohtule anti teada sellest, et nimetatud otsus on ekslikult üleval ka avalikustatud lahendite all, see miks see nii juhtus on hetkel ka tuvastamisel, et kas tegu oli tehnilise või inimliku eksitusega,” rääkis esimese ja teise kohtuastme kõneisik Anneli Vilu.

Ta kinnitas, et Harju maakohus tunnistas mehe süüdi ning karistas teda vangistusega aasta ja kaheksa kuud. Kohus luges karistusaja hulka ka eelvangistuses viibitud aja. Süüdistatavalt mõisteti välja ka sundraha 1250 eurot ning määratud kaitsjale makstud tasu 1320 eurot. Tänaseks on otsus jõustunud.

On arusaadav, kui salastatud on uurimine, aga arusaamatu on see, et salastatud oli ka kohtupidamine, kohtuotsus ja mehe vahistamine üldse. Ülemäärane salastatus aga on politseiriigi tunnus. Kas seetõttu, et riigireetja oli taas Eesti venelane?

Ilmselt riivab seaduskuulekat Eesti kodanikku ka  suhteliselt lühike vangistusaeg ning mingid naeruväärsed sundraha- ja muud menetlussummad. Vene spioonina töötamine tundub kasuliku otsana – palk Kremlilt, moraalne toetus Eesti riigivõimult ja naermaajavalt väike karistus!

Vene riik omi hätta ei jäta ja iga riigireetur, õigemini oma tõelise kodumaa spioon vahetatakse ruttu kellegi vastu välja – Venemaa teeb kiirsööstu üle piiri ja rabab kaasa järgmise Kohvri, toimub vahetus ja üks kaabakas kaob taas Sarmaatia avarustesse. Eesti riik aga on taas haavata saanud, nõrgenenud ja kaitsetum, nagu ka NATO liitlased.

Ja lõpetuseks postitus EKRE Sõprade Klubi kodulehelt: “Küsitlustulemused venelaste hulgas räägivad iseenda eest. Seega Mart Helme rääkis järjekordselt tõtt, vene rahvusest inimesi ei saa riigisaladuste juurde lasta, nii nagu see on korraldatud ka Soomes. Tegelikkus on selline ja tõlget ilmselt ei vaja.

01.06.2012, Den za Dnjom korraldatud gallup: Продали бы вы России гостайны Эстонии, если бы имели к ним доступ? (2453 vastajat). “Отдал бы даром” (“Annaks niisama ära”) – 77,3%; “Нет, риск слишком велик” (“Ei, risk on liiga suur”) – 2,0%; “Продал бы, но не России” (“Müüks, aga mitte Venemaale”) – 0,2%; “Смотря сколько предложат” (“Oleneb, palju pakutakse”) – 4,0%; “Продал бы за любые деньги” (“Müüks mistahes summa eest”) – 1,4%; “Ни за что, я предан Эстонии” (Mitte mingil juhul, olen Eestile ustav”) – 15,1%.”