Riigireetur Metsavase lugu – keegi on liiga palju spioonifilme vaadanud

Deniss Metsavase kinnipidamine

Postimees avaldas ülevaate intervjuust riigireetur Deniss Metsavasega, mis tundub esmapilgul küll väga naiivse selgitusena.

Kogu Metsavase kiire ja korralik karjäär ei tundu vähimalgi määral viitavat mehele, keda on võimalik nii lihtsalt nurka suruda või kes on nii naiivne, uskumaks, et Vene luure jätab ta lihtsalt rahule.

Esimene episood ööklubi külastamisest ja vahelevedamisest Venemaa luure poolt on küll tõenäoline, sest idanaaber nii tegutsebki, kuid mis takistas meest koju tulles joonelt kaposse marssimast ja juhtunust rääkimist, eriti kui ta ennast süüdlaseks ei pea ja Eestile ustav on? Varem oli Metsavas ennast näidanud innuka “integreerujana” – kuhu siis kadus riigitruudus?

Ka edasine jutt kubiseb lihtsameelsusest – ta olevat andnud infot, mida saab kätte ka internetist ega saanud aru, et tegutseb spiooni või riigireeturina. Jutt sellest, et tema perega võidakse koostööst keeldumise korral midagi teha, on selge pläma – taas saanuks NATO liige ehk Eesti riigivõim kaitsta nii tema isa kui ema. Egas Vene luure ühes NATO riigis nii võimas ka pole, et lilleäriga tegeleva ema spiooni hirmutamiseks lihtsalt ära tappa.

“Metsavase isa puhkas Vladivostokis koos oma uue naisega, kes oli raskelt haigeks jäänud. Metsavas rääkis, et isa nõustus tulusa tööotsaga selleks, et saada raha oma naise ravi korraldamiseks,” kirjutatakse loos. Kas nii lihtsalt siis hakkavadki Eestimaa venelased vaenlase heaks tööle? Kus on siis president Kaljulaidi “meie inimesed”?

Ja muidugi ei tundu mingit tähtsust omavat see, et Pjotr Volin on varemgi Nõukogude Liidu jõustruktuurides töötanud. Mõnus lihtne lugu lihtsameelsetest “meie inimestest”, kes sattusid “pahade” võrku…

Loodetavasti pole Eestis peale presidendi ja endise kaitseväe juhataja eriti palju neid naiivseid, kes usuvad kogu seda väljamõeldist. Sest kui kellegi süda härdaks muutub ja Metsavas-Volin ennetähtaegselt vanglast pääsevad, sõidavad nood kärmelt Krimmi Jaltasse väljateenitud puhkusele.

Kommentaarid