Riigisekretär esitab neljapäeval Mart Järviku uurimise kokkuvõtte peaminister Jüri Ratasele

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Järvik

Siseminister Mart Helme sõnul peaks riigisekretär Taimar Peterkop esitama neljapäeval peaminister Jüri Ratasele maaeluministri Mart Järviku tegevuse uurimiseks moodustatud komisjoni järeldused.

Peaministri ülesandeid täitev siseminister Mart Helme ütles kolmapäeval riigikogus küsimustele vastates, et tema teada peaks riigisekretär Taimar Peterkop esitama neljapäeva lõuna ajal peaminister Jüri Ratase üle andma komisjoni järeldused.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme kinnitas, et ta usaldab täielikult Peterkopi moodustatud komisjoni, kuid maaeluministrit tagasi kutsuda EKRE ei plaani.

Vastates küsimustele, mis puudutasid maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti teenistusest vabastamist, sõnas Helme, et kui mõnel riigiametnikul on kahtlusi, et minister teeb midagi seadusevastast, tuleb selle kohta esitada kuriteoteate vastavatele õiguskaitseorganitele.

“Antud juhul ei ole seda toimunud. Antud juhul on toimunud dokumentide lekitamine, kusjuures – nii palju kui mina olen aru saanud – on lekitatud dokumente valikuliselt. Ma arvan, et see ei ole kõige eetilisem tegu. Ma arvan, et ka ministril peaks olema selles suhtes mingisugune oma sõna öelda. Ja kui see töö, koostöö ei suju, siis valitsus arutab küsimust, mis on valitsusse toodud, kuulab ära ministri põhjendused ja langetab seejärel otsuse,” ütles Helme.

“Küsimus on väga põhimõtteline: kui kahe isiksuse vaheline koostöö ei laabu, siis seadus annab võimaluse ministril teha ettepanek kantsler ametist vabastada,” ütles Helme. “Mõlemad võivad olla tublid, kompetentsed, aga koostöö ei pruugi sellest hoolimata laabuda.”

Riigisekretäri moodustatud komisjon esitab peaministrile oma järeldused Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) volituste andmise, ministri nõuniku tegevuse, listeeriabakteri teemal toimunud info liikumise ning võimaliku sekkumise osas veterinaar- ja toiduameti ning PRIA töösse ja järelevalve läbiviimisse.

BNS

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused